in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 мај: Лав има недоразбирања со својата партнерка, Рибите уживаат во флертувањето! Нема потреба да се криете од некој близок зошто сте лошо расположени.

ОВЕН

РАБОТА: Се обидувате да најдете решение за нов проблем што се појави во вашиот деловен план. Ќе успеете затоа што ќе добиете помош од драг колега.

ЉУБОВ: Нема потреба да ги криете од некој близок причините зошто сте лошо расположени. Биди искрен со неа. Со зборување, ќе ги решите сите сомнежи кои ги имате.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителните синуси можат да ви предизвикаат помали , но не и посериозни проблеми.

БИК

РАБОТА: Обрнете внимание на новите информации што ќе ги слушнете денес. Не дозволувајте ништо да ви недостасува. Може да очекувате да научите многу важни работи.

ЉУБОВ: Може да очекувате многу убав ден со саканата личност. Ако сте слободни, копнеете по промени и романтични настани. Наскоро ви доаѓа нов познаник.

ЗДРАВЈЕ: Може да очекувате подобри услови на ова поле дури и ако сте имале некои хронични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека генерално тивок ден на деловниот план, иако е понеделник. Денес не треба да имате некои големи промени или премногу важни случувања.

ЉУБОВ: Тешко ви е да се помирите со некои настани од минатото. Како да сеуште се борите во себе. Постепено ќе станете во подобра ситуација со вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте прекумерен стрес. Денес е подобар ден за одмор.

РАК

РАБОТА: Ќе имате можност да ги подобрите односите со соработниците и да создадете малку подобра атмосфера на полето на работата. Наскоро ќе имате подобра можност да заработите пари.

ЉУБОВ: Можно е сеуште да не сте баш подготвени за нови промени на ofубовно поле … Емотивни сте и се стремите кон стабилност, но сега ви треба осаменост и дружење со пријателите.

ЗДРАВЈЕ: Не треба да имате некои поголеми здравствени проблеми во текот на денот.

ЛАВ

РАБОТА: Ве чека ден за време на кој ќе имате многу деловни обврски. Може да се каже дека постојано ќе бидете во движење и дека ќе бидете многу зафатени, но прагматични.

ЉУБОВ: Можно е да имате недоразбирања во комуникацијата со саканата личност и да не ви е секогаш лесно да најдете заеднички јазик. Сепак, ќе можете да најдете компромис.

ЗДРАВЈЕ: Не премногу поволен ден за физичка активност, денес повеќе ќе уживате во релаксација.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Може да очекувате среќни околности кога станува збор за работата. Вие не треба да имате никакви проблеми. Ќе имате можност да заработите дополнителни пари.

ЉУБОВ: Можно е да имате емотивна дилема, но и прилично лесно ќе ја решите. Пред вас е период во кој можете да работите на стабилизирање на вашата врска со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Заморот ве придружува од време на време. Не избегнувајте редовни оброци.

ВАГА

РАБОТА: Не е сè идеално во областа на приватниот бизнис. Решението може да ви дојде сосема неочекувано. Преку некоја личност од семејството доаѓате до материјална стабилност.

ЉУБОВ: Имате чести дискусии со сакана личност и не ви е лесно секогаш да бидете оној кој попушта прв. Сепак, најважно за вас е да одржите добри односи со неа.

ЗДРАВЈЕ: Се препорачува да се зголеми внесот на течности и да се држи подалеку од УВ зрачење.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Околу вас кружат разни гласини и не сте сигурни во што да верувате. Почекајте малку и само ќе се појави. Најважно е да им верувате на своите инстинкти.

ЉУБОВ: Заљубената личност поставила на некој начин одредени барања што очекува да ги исполните. Во наредниот период, вашата посветеност и почит кон неа е на испит.

ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате што подолго да останете во природа, на свеж воздух и да бидете што е можно поактивни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Обрни внимание на развојот на настаните во вашата област на финансии, кои сега се многу добро поставени. Ако ги направите вистинските чекори, може да сметате на значителна промена.

ЉУБОВ: Не ви е лесно да пронајдете личност која совршено ви одговара. Можно е дека едноставно сè уште не сте подготвени за сериозна врска, а јас повеќе сакам да флертувам.

ЗДРАВЈЕ: Добро здравје. Вие не треба да имате никакви проблеми во оваа област.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Не ве чека премногу важен ден за полето на работата. Сè тече прилично мирно, без поголеми назадувања, проблеми или вознемирувања. Можно е порано да одите дома од работа.

ЉУБОВ: Грижете се да бидете дискретни во врска со некои настани од емоционалното поле. Засега ќе биде подобро да споделите сè со вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Одморете се кога имате можност. Потребно е извесно време за полнење на батериите.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Имате можност да ги постигнете големите амбиции што ги имавте на ум. Може да очекувате многу поволен период за деловно и финансиско поле.

ЉУБОВ: Не сте посветени на саканата личност затоа што сте зафатени со работа и се надевате дека тие сепак ќе имаат разбирање за вашите приоритети. Вашата врска не е разнишана и сè е во ред.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за забите. Би било добро наскоро да го посетите стоматологот.

 

РИБИ

РАБОТА: Патувањето што го планирате може да ви донесе значителен деловен успех.

Ве очекува одлична состојба и деловни можности што не можете ни да ги замислите.

 

ЉУБОВ: Уживате во случајни познанства и флертувате, не ве интересира да влезете во некоја подлабока емотивна приказна со некого. Имате широк избор кога станува збор за емотивно поле.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично. Полни сте со енергија и им пренесувате добро расположение на луѓето околу вас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote