in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 МАРТ: Ве очекува љубовна авантура на некое патување! Шкорпијата ја чека страсна љубовна авантура

ОВЕН
Нивото на енергија на Овенот е толку високо што ќе работи додека не падне од истоштеност, па дури и тогаш ќе сакате повеќе. Иако понекогаш мислите дека работата, работата и малку повеќе работа е решение за сите проблеми, деновиве оваа стратегија навистина нема да ви помогне. Уште работите на емоциите што ве зафатија од неодамнешниот шок, а тоа може дополнително да ве исцрпи. Одморете малку, ќе оди многу полесно

БИК
Овој викенд Месечината во Лав која е активирана во вашата IV куќа. Семејниот дом ги разбранува односите во куќата. Нема да ви биде лесно да ги објасните вашите чувства ако не се согласувате со вашето семејство за некои прашања, но ниту тишината нема да ви помогне, па пробајте во секој случај. Вие би можеле да одолеете на моменталната ситуација што не ви одговара, но подобро е да ги решите проблемите сега, отколку да ги оставите за подоцна.

БЛИЗНАЦИ
Месечината влегува во вашата III куќа. Домашната комуникација може да го забрза вашиот живот, но и онака нема да имате проблем да стигнете со сè, така што ќе бидете прилично задоволни со работите на крајот на викендот. Ситуациите брзо ќе се променат и нема да можете да влијаете на интензитетот дури и ако се уморите. Наскоро енергиите се смируваат за да можете и вие да се опуштите.

РАК
Месечината влегува во вашата II куќа. Куќата со приходи може да потенцира некои проблеми со пари. Можеби едноставно ќе поминете низ вашиот приход, но некои многу подлабоки проблеми исто така може да излезат на површина. Добрите намери не се доволни за решавање, ниту е површен пристап кон проблемите. Ќе треба да докажете колку сте сериозни и да ја завршите започнатата работа.

ЛАВ
Ако Лавовите размислуваат да направат нешто посебно, овие дена би можеле да бидат најдобар период да ги споделите вашите планови со другите. Сепак, составете ја приказната претходно затоа штом еднаш ја отворите устата ќе ви биде тешко да ги затворите. Нема ништо лошо во споделувањето планови со вашите пријатели, дури и кога тие се прилично нереални. Само запомнете како претерана приказна ќе ви ја потроши енергијата пред време.

ДЕВИЦА
Денешна транзиција на Месечината влегува во вашата XII куќа. Куќата на судбината ќе ги зголеми тензиите во вашиот живот, затоа улогите ќе бидат многу важни. За жал, нема да можете да излезете од играта што ја започнавте, затоа бидете искрени со себе пред да започнете нешто. Немојте да мислите дека секогаш треба да победувате во сè. Само играјте малку и уживајте.

ВАГА
Вага, вие сте емоционално наполнети до врвот и правите слон од муви во секоја прилика. Ќе се воздржете се од ненадејни реакции, дури и ако сте целосно убедени дека треба бурно да одговорите на провокациите, бидејќи само на овој начин можете мирно да го доведете денот до крајот. И бидејќи не ве сакаат многу расправии, овој пристап ќе ви даде мирен сон.

ШКОРПИЈА
Овие дена, Шкорпиите можеа да им кажат на сите на работа што точно мислат. Иако споделувањето идеи на почетокот ви изгледа како добра идеја, другите можеби не мора да се согласуваат со вас. Ако видите конкуренција во нив, може да ја влошите напнатата ситуација. Запомнете дека одредени компромиси ќе ви донесат многу повеќе успех во овој момент и сите ќе се чувствуваат многу подобро.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците овој викенд би можеле да бидат поотворени од вообичаеното за да можете отворено да зборувате за вашите лични емоции наместо филозофскиот пристап што обично го користите. Вашата емоционалност може да ги фати другите неподготвени, па можеби ќе им биде непријатно на вашите зборови. Ако чувствувате отпор, омекнете ги малку вашите зборови, но не дозволувајте стравот на другите луѓе да ве натера да се повлечете.

ЈАРЕЦ
Врските со Јарците на работа овие дена би можеле да бидат доста комплицирани затоа што ќе имате сосема друга мотивација. Сепак, ќе ви биде многу полесно ако точно ја знаете вашата цел. Интуитивно ќе знаете дека нешто ви недостасува во равенката на овие врски. Колку повеќе притискате на ситуацијата, толку повеќе станува мистериозно. Засега, повлечете се малку, деталите ќе ви се откријат со време.

ВОДОЛИЈА
Врската на Водолија со партнерот биде интензивна затоа што тој ќе го бара вниманието на Водолијата, а лошото чувство нема да ве напушти дури и ако ги решите сите проблеми. Изговорените зборови ќе кажат дека сè е во ред, но сепак ќе бидете прилично збунети. Решете го проблемот од вашата несигурност. Смирете го чувството за драма и оставете ги настаните да се развиваат самостојно.

РИБИ
Месечината влегува во вашата VI куќа. Работните места во домот ја покажуваат вашата моментална потреба да ги признаете вашите деловни напори, без оглед колку е мало тоа признание. Не правете големи драми на работа за да исцедите што сакате затоа што може да ви излезе од главата. Направете си ја работата најдобро што знаете за другите да забележат сами колку сте вредни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote