in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 МАРТ: Универзумот одлучи – денес ве очекуваат само убави работи!

Вага среќна, Бик успешен, Девица задоволна, Јарец изгубен во времето и просторот..

ОВЕН

Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите и поради тоа страда работата. Вие сте нервозни затоа што работите не се одвиваат како што сакате. Заинтересирани за влегување во врска иако тоа значи формирање љубовен триаголник. Вие сте напнати.

БИК

Задоволни сте од стабилна деловна состојба. Атмосферата е работна, но и опуштена. Се чувствувате добро во брак. Вашиот сопружник ви го дава токму она што ви треба: безбедност. Неговото здравје е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Добро сте подготвени за деловниот состанок и со многу оптимизам одите на службено патување. Вие постигнувате деловен успех. Вие сте многу задоволни од вашата врска со партнерот и постојано му ги покажувате своите емоции. Малку сте напнати. Треба да се опуштите.

РАК

Работата се одвива на вообичаен начин. Имате впечаток дека е време да се модернизира работниот процес. Вашата врска со саканата личност е прилично заштитна, но истовремено и посесивна. Здравјето е стабилно.

ЛАВ

На работа, работите не одат како што сакате. Ве очекува неуспех и промена на расположението. Се чувствувате осамено. Потребна ви е врска. И покрај вашиот социјален живот, вие не сакате никој. Физички сте добро, но психолошки сте во минус.

ДЕВИЦА

Постојат потешкотии на работа што нема да можете да ги решите. Многу ве нервира што вашите обиди да го решите проблемот не даваат резултати. Не само што не сте расположени да го запознаете вашиот партнер, туку и непријатно сте со него. Нервите се преосетливи.

ВАГА

Само на работа ви се случуваат добри работи. Работата се одвива редовно, а флертувањето со колега ви е пријатно. Импулсивни сте и ја прекинувате врската со партнерот без да размислувате за тоа. Се чувствувате лошо поради тоа. Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

Односот со колегите не е задоволителен. Резултатите од работата се под сите очекувања. Сето тоа ве прави нервозни. Се обидувате да му објасните проблеми на вашиот партнер на работа, но не ја добивате неговата поддршка. Вие сте многу нервозни.

СТРЕЛЕЦ

Уживате во работата. Што се однесува до обврските, тие ги правите редовно. Вие сте добро расположени, духовити и донесувате добро расположение. Имате впечаток дека врската ве гуши. Сакате да комуницирате и со други луѓе. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Соочени сте со мноштво обврски на погрешен начин. Правите повеќе работи истовремено, но правите грешки од сите страни. Врската се развива одлично. Имате впечаток дека секогаш можете да сметате на некој близок. Вие сте напнати.

ВОДОЛИЈА

На работа ве очекуваат поголеми проблеми и нервоза, поради што можете да си дадете отказ. Не сте заинтересирани да го гледате вашиот партнер и го одбивате неговиот предлог да се види. Непријатно ви е и тој се прашува што е проблемот. Вие сте многу нервозни.

РИБИ

Ситуацијата на работа не може да биде подобра: редовно ги извршувате деловните обврски, добро се согласувате со колегите и атмосферата на работа е турбо, но пријатна. Ве чека расправија со вашиот партнери доаѓа до раскинување. Здравјето е солидно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote