in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 НОЕМВРИ: Можно е малку да стагнирате! Имате можност да напредувате кога е работата во прашање.

ОВЕН

Денес ќе имате нови обврски. Вашиот бизнис се движи во насока која е малку неочекувана за вас. Во моментов, вашиот љубовен живот е помал товар. Можно е да избегнете да се гледате со партнерот. Можен е пад на имунитетот.

БИК

Денес имате многу слободно време. Поволен ден е за да се одморите и малку да се опуштите. Пред вас се одлични околности во кои ќе се најдете со саканата личност. Уживате во љубовта. Полни сте со енергија!

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, денес можете да очекувате добри вести. Имате максимална доверба во партнерот и уживате кога сте заедно. Ве очекува поволен ден. Внимавајте на исхраната.

РАК

Ќе имате можност да склучите нова работа која ќе ви биде доста важна. Поволен ден е пред вас. На љубовно поле ве очекува флерт, кој може да ви биде интересен. Подготвени сте за љубовни промени. Можни се болки во грлото.

ЛАВ

Имате можност да напредувате кога е работата во прашање. Пред вас е многу поволна фаза. Не очекувате преголеми промени на полето на емоциите. Стабилната ситуација со партнерот ве прави среќни. Поволен период за слабеење.

ДЕВИЦА

Можно е сега да не можете да ги реализирате сите ваши планови на полето на работа, но се движите во вистинската насока. Можеби ќе имате мали недоразбирања со личноста за која се грижите. Бидете внимателни денес.

ВАГА

Се обидувате да најдете нова работа. Ве очекува период во кој ќе имате среќа во деловните работи. Можно е да имате некои ситни сомнежи за вашата сакана личност. Љубомората ви создава проблеми. Ве следи исцрпеност.

ШКОРПИЈА

Можете да се потпрете на вашите соработници кои можат искрено да ви помогнат во работата. Доколку сте слободни, можно е да имате шанса за ново познанство кое ќе ви биде доста важно. Можни проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да не сте ја добиле можноста што ја чекавте за да напредувате на полето на работата. Можно е да запознаете личност која ќе покаже дека сака посериозна врска со вас. Можни се проблеми со зглобовите.

ЈАРЕЦ

Можеби ќе имате мали недоразбирања со соработниците. Денес е неповолен ден за вас. Запознавате интересна личност и остварувате комуникација која ве интригира. Можни се алергиски проблеми.

ВОДОЛИЈА

Не очекувајте денес да имате големи промени во вашето поле на работа. Можно е да стагнира малку. Можно е навистина да не се согласувате со саканата личност и од ден на ден да имате се поголеми тензии. Се нагласува лошото варење.

РИБИ

Може да се надевате на многу значително подобрување кога станува збор за вашата деловна ситуација. Можно е конечно да најдете компромис со партнерот. Подготвени сте да се борите за вашиот брак. Намалете го внесот на јаглени хидрати.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote