in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 СЕПТЕМВРИ: Лавовите едноставно блескаат од среќа, а Вагите се спремни со глава да поминат низ ѕидот Дневниот хороскоп за 17 септември вели дека Девиците ги очекува љубовна средба, додека Биковите уморно чекаат момент за одмор.

Овен

Работа: Не можете да влијаете на никого да се промени, затоа навреме откажете се од таа идеја.

Љубов: Покажете го вашето вистинско јас и емоциите на личноста за која се грижите, создадете добра атмосфера и започнете позитивни настани.

Здравје: Многу добро.

 

Бик

Работа: Повеќето Бикови денес знаат да бидат многу нервозни и воопшто да не одговараат за какви било деловни зделки.

Љубов: Можете да воспоставите уште подобра комуникација со саканата личност, затоа потрудете се. Време е да почнеме заедно да правиме планови.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Близнаци

Работа: Обидете се да решите се што не сте, сите проблеми од претходниот период, бидејќи не ви преостанува уште многу време се да доведете до крај.

Љубов: Освен можноста да уживате во минлив флерт и ново познанство, на љубовен план нема навестувања за поконкретни промени.

Здравје: Физички замор.

 

Рак

Работа: Изморени и уморни од претходниот период, најдобро би било овој ден да го посветите на многу потребниот одмор. Бизнисот нема да побегне.

Љубов: Обидете се да се опуштите и евентуално поминете малку време со пријателите. Ќе ви се допадне таа добра енергија.

Здравје: Намалена енергија, замор.

 

Лав

Работа: Можеби се што сте замислиле денес нема да биде на очекуваното ниво, бидејќи нема да зависи само од вас. Бидете трпеливи, обидете се да се прилагодите на моменталните околности.

Љубов: Искушенијата демнат веќе некое време, прашање е само дали сте подготвени да се соочите со предизвиците кои тие ги носат.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини, внимавајте на исхраната.

 

Девица

Работа: Од една страна имате многу можности, а од друга никогаш не успевате да се организирате на вистински начин.

Љубов: Денеска во вашето деловно опкружување демне ново познанство. Доколку сте заинтересирани за флерт, дружење и неврзан разговор, уживајте.

Здравје: Чувствителност на синусите, главоболка.

 

Вага

Работа: Многу ситници и детали би можеле да останат недовршени, но не по ваша вина.

Љубов: Не е поволен момент да наведете некои работи од минатото, колку и да ве оптоваруваат во моментот.

Здравје: Можна несоница.

 

Шкорпија

Работа: Бидете трпеливи, многу брзо некои ситуации треба да доведат до поконкретни постапки.

Љубов: Немањето трпение и чувствителност кон секоја ситница не се добри ниту за партнерските односи. Обидете се да се опуштите.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

 

Стрелец

Работа: Направете се што е во ваша моќ да не трпи работата и избегнувајте секакви вербални расправии и туркање за правда.

Љубов: Денот е совршен за дружење и излегување. Ве очекуваат многу интересни средби. Уживајте.

Здравје: Нежност на зглобовите и малите коски.

 

Јарец

Работа: Пазете се од лоши коментари од конкурентни соработници. Држете се до обврските и вашиот дел од работата и не паѓајте во стапицата на расправии.

Љубов: Взаемното разбирање и компромисот е клучот за секоја успешна врска.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

 

Водолија

Работа: Иако е првиот ден од викендот, би можеле да имате обврски над главата. Многу е важно добро да се организирате и да не работите на неколку страни истовремено.

Љубов: Поради потенцијална нервоза и мала незаинтересираност од ваша страна, најдобро би било да вежбате само овој ден.

Здравје: Можни ситни ревматски тегоби.

 

Риби

Работа: Оваа сабота на Рибите им носи помалку работа и општи обврски. Сепак, можете прилично да се занимавате со некои активности поврзани со куќата.

Љубов: Време е да почнете да правите заеднички планови, двајцата сте желни за промени.

Здравје: Можна несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote