in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 АПРИЛ: Напорната работа конечно почна да се исплати! Близнаците успешни на работа, Вагите со болки во вратот, Лавовите нервозни

Овен

Конфронтација на различни мислења ќе го одбележи овој ден. Ве нервира некој кој постојано ви се меша во работата. Љубовната авантура со личност која ќе ја запознаете на кратко патување ќе ве инспирира на долг рок. Полни сте со љубовна екстаза. Главоболка.

Бик

Финансиски проблем може да доведе до доцнење во реализацијата на вашата цел. Бидете внимателни во ракувањето со парите. Конфликтот со партнерот ќе оживее стар проблем. Овојпат нема да можете да ја одложите одлуката. Забоболка. Ја игнориравте усната шуплина.

Близнаци

Акцентот е ставен на деловните разговори и состаноци. Сепак, двосмисленоста може да создаде недоразбирања и да ја одложи соработката. Уживате да бидете со партнерот во секое време. Ве очекува многу романтично патување и зближување. Се чувствувате одлично.

Рак

Имате единствена можност да ја завршите работата на долгорочен проект. Напорната и посветена работа ќе се исплати. Партнерот покажал љубомора, но тоа не може да ви ја уништи врската. Можеби ова е само показател за неговата љубов кон вас. Алергија, консултирајте се со алерголог.

Лав

Подгответе план за вонредни ситуации бидејќи денес ве очекуваат непредвидени околности. Доцнењето на плаќањата може да создаде проблем. Слободните Лавови се препуштаат на патување каде што ги чека возбудлива љубовна авантура. Нервоза, поради стрес на работа.

Девица

Престроги сте кон себе, го постигнавте најважниот дел од зацртаниот план. Наскоро ќе следат признанија и пофалби од претпоставените. Започнувањето нова врска ви носи самоиспитување за тоа каде води вашата врска со новиот партнер. Вие сте уморни. Можете да се прецените себеси.

Вага

Може да добиете интриги што ги шират некои луѓе од работа кои не ви се добронамерни. Игнорирајте го, следете го вашиот план. Несогласувањето со партнерот можете да го решите така што ќе бидете подготвени на компромис. Болка во нозете.

Шкорпија

Непредвидени околности може да бидат предизвикани од проблематичен соработник. Ќе мора да прекинете со некоја соработка. Вашето семејство повторно го мачи истиот проблем. Овој пат неговата одлука не може да се одложи. Болка во вратот.

Стрелец

Проблемите во комуникацијата или недоразбирањата можат да ја расипат инаку добрата атмосфера на овој работен ден. Покажете трпение, дипломатија пред се. Љубовта на прв поглед придонесе да ја изгубите земјата. Сепак, не претерувајте. Потребен е недостаток на витамини, внесување зеленчук и овошје.

Јарец

Неопходно е да се забави денес. Погледнете ја целата слика и одберете ги највисоките приоритети. Партнерот ви прекорува што не му посветувате доволно време. Искористете го времето за одмор за да му се посветите повеќе. Депресија, која може да се претвори во анксиозност. Консултирајте се со психолог на време.

Водолија

Исклучително е важно добро да се организирате, бидејќи ќе зависи од тоа колку ќе биде успешен овој ден за вас. Односот со партнерот помина низ прилично голема криза. Покажете повеќе разбирање кон партнерот. Вие сте уморни. Треба да одите на осамено место.

Риби

Финансиската состојба не е онаква каква што очекувавте. Денеска ќе импровизирате решенија, бидејќи може да ви недостигаат пари. Врската со партнерот помина низ искушенија и лавиринти на недоверба. Го положивте големиот испит, следува натамошно зближување. Хормонска нерамнотежа. Контролата е задолжителна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote