in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 АВГУСТ: Пред вас е фаза на нови познанства, авантури и позитивни промени! Шкорпија се бори со стравови, Јарец е осамен, Риби конечно задоволни, Водолија во еуфорично расположение

ОВЕН

Околностите се добри и лесно доаѓате до успех. На деловно поле, се оди многу непречено за вас. Ве очекува можност за интересно и романтично запознавање со личност која ќе ви биде важна. Можни се проблеми со забите.

БИК

Нема причина да ги преувеличувате проблемите што ги имате. Обидете се да се смирите и рачно да пристапите кон се. Склони сте кон конфликти со саканата личност. Вашата врска доаѓа во криза во наредниот период. Низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува поволен период. Ќе успеете да ги решите деловните дилеми што ве мачеа. Можете да очекувате вашата сакана да ги покаже своите искрени чувства кон вас во наредниот период. Можна е главоболка.

РАК

Може да се надевате на добри околности во овој поглед. Можно е да ги подобрите финансиите. Вашата љубовна ситуација може да биде нестабилна. Комуникацијата со партнерот се менува. Ќе уживате во медитацијата.

ЛАВ

Ќе ви треба помош за решавање на прашања што се појавија во вашиот бизнис. Тоа лесно може да заврши со љубовна врска. Не сте многу задоволни од околностите во кои се наоѓате. Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Можеби имате тенденција да процените погрешно кога станува збор за новата деловна одлука пред вас. Во вашата блиска средина, имате нова средба што носи пеперутки во стомакот. Респираторни проблеми.

ВАГА

Те чека потежок ден за финансии. Пред вас е период во кој нема да бидете задоволни од деловната ситуација. Пред вас е фаза која ви носи нови познанства, авантури и позитивни пресврти. Можни проблеми со тироидната жлезда.

ШКОРПИЈА

Избегнувајте прекумерни очекувања на деловно поле во наредниот период за да не бидете разочарани. Има настинка помеѓу вас и вашата сакана. Имате впечаток дека не се сакате исто како порано. Посетете лекар во прва прилика.

СТРЕЛЕЦ

Има проблеми и неуспеси поврзани со вашиот бизнис. Денес ви носи многу стрес на ова поле. Раскинувањето со партнерот остава големи последици за вас во овој период. Вашите проблеми со несоница сега се истакнати.

ЈАРЕЦ

Пред вас е фаза која би можела да ви донесе можност да направите важни промени на деловното поле. Се карате со партнерот и ви е тешко да направите компромис. Вашата врска станува прилично нестабилна. Проблеми со нервниот систем.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е промена на работата што ви носи доза на несигурност. Ве очекува период на неизвесност. Ако ви се допаѓа личноста што ја запознавте преку пријател, можно е да започнете врска. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

РИБИ

Не е поволен период за нова работа кај вас. Може да имате некаква штета и непријатност. Ве очекува фаза која може да ви донесе позитивни loveубовни одговори. Односот со партнерот се подобрува. Проблеми со црниот дроб.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote