in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ДЕКЕМВРИ: Време е да го средите животот! Вагата во дилема, Шкорпиите снемаат сила, Јарецот уморен од животот, Бикот среќен

ОВЕН

Пазете се од избрзани реакции кои не водат до ништо добро. Конкретно, не смеете да влегувате во конфликт со претпоставените, задржете го своето мислење за себе. За интересен слободен ден, би можеле да кажете дури и интересна вечер во друштво на убави луѓе. Чувствителен кардиоваскуларен систем.

БИК

Имате работа, завидувајте им на некои луѓе. Оптоварени сте, а најмногу ве загрижуваат роковите што треба да ги запазите. Со партнерот сте имале најдобри намери и многу интересни планови, се доцни поради полето на работа. Можен пад на имунитетот. Добијте повеќе витамини и минерали.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, добро анализирајте ги сите можни ситуации. Не дозволувајте да ве изненади! Поволен ден за сите кои се во брак. Исполнете го денот со нежност, како и изливи на емоции. Потребна ви е нежност. Можен стомачен вирус. Потребна е строга диета.

РАК

Денес сте фокусирани на важните деловни преговори кои ви претстојат. Веќе сте испланирале се, сте предвиделе одредени отстапувања, бидејќи и за тоа имате резервен план. Поминувате запознавате нова интересна личност, можно е на необично место. Мали проблеми со гласните жици.

ЛАВ

Ќе направите неочекувани трошоци, но тоа нема значително да ја наруши вашата финансиска состојба. Во љубовта барате сигурност и партнер со кој би можеле да изградите нешто на долг рок. Зголемен апетит и желба за слатки. Не попуштајте премногу на потребите.

ДЕВИЦА

Се чувствувате преоптоварени и под притисок од обврските што ги имате. Оптоварени сте, повеќе не одите на работа со ентузијазам. Денес ќе делувате привлечно, предизвикувачки и сензуално, а со тоа можете да привлечете многу претставници од спротивниот пол. Поспаност во текот на денот. Контрола на притисок.

ВАГА

Нервозата што ја имате може само да ја наруши деловната ситуација. Зафатени сте и време е работата да ја споделите со луѓе од доверба. На емотивен план, не можете ни да ги сфатите сите промени што ви се случуваат. Стресот е главниот непријател.

ШКОРПИЈА

До себе имате доволно квалитетни соработници на кои можете да се потпрете. Направете заеднички работен план. Повеќе сте расположени за дружење со пријателите отколку за љубовни настани. Можни се поблаги проблеми со циркулацијата. Дефинитивно треба да посетите лекар.

СТРЕЛЕЦ

Врз основа на несмасните реакции, некој може да добие погрешен впечаток за вас. Се трудите да не бидете избрзани, ненадејни во одлуките, постапките, зборовите. Стигнавте до фаза на дистанца со саканата личност и не сте сигурни како да се поставите. Болка во ‘рбетот.

ЈАРЕЦ

Поволен ден во кој ќе зацврстите дел од договорите кои претходно сте ги направиле. Ви се допаѓа личност која е крајно рамнодушна. Сепак, упорноста секогаш се исплати. Не се откажувај. Намалете го внесот на масна храна, бидејќи ги оштетува и крвните садови. Променете ја исхраната.

ВОДОЛИЈА

Можно финансиско подобрување преку заем или кредит. Сепак, бидете внимателни, секогаш земајте краткорочни кредити. Станувате љубоморни, повредена ви е суетата и склони сте на многу остри реакции. Проблематичен урогенитален тракт. Најдете ја причината за проблемот.

РИБИ

Ќе го промените мислењето за деловниот партнер и детално ќе ја анализирате можната понатамошна соработка. Со подетално елаборирање на плановите доаѓате до заклучок дека соработката е профитабилна. Наоѓате личност која ве заинтригира со својот изглед и на која на некој начин и се восхитувате. Чувствителни бубрези.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote