in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ДЕКЕМВРИ: Близнаците ги очекува сериозен разговор на работа

ОВЕН

РАБОТА: Имате големи очекувања од деловна соработка со странци. Не забележувате дека тие не се премногу заинтересирани.

ЉУБОВ: Не сте заинтересирани да ги подобрувате односите со сопругата. Другата страна се надева дека тоа ќе се случи.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

БИК

РАБОТА: Вие сте доста вреден, добро организиран и одговорен. Вие сте задоволни од тоа како се одвива работата.

ЉУБОВ: Немате реален поглед кон вашиот партнер. Имате впечаток дека врската е многу подобра отколку што треба да биде.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека разговор со претпоставен. Добивате нови одговорности.

ЉУБОВ: Заљубени сте и имате поголеми очекувања од врската. Партнерот ужива во комуникацијата полна со разбирање.

ЗДРАВЈЕ: Се осеќате истоштено.

РАК

РАБОТА: Вие сте доста успешни во деловните преговори. Вие сте енергични, полни со оптимизам и лесно ги убедувате соработниците во вашите планови.

ЉУБОВ: Премногу сте фокусирани на деловни обврски за да немате многу време за социјалната и емоционалната сфера.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекува успешно, пократко службено патување. Ви се допаѓа личноста со која преговарате.

ЉУБОВ: Преку работа запознавате личност која ви остава одличен впечаток. Не сакате да покажете колку ве интересира.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е физичка активност.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Непознат тим од странство воспоставува контакт со вас. Не сте сигурни колку се сериозни нивните деловни предлози.

ЉУБОВ: Продолжувате комуникација со вашиот поранешен партнер. Вие договарате да воспоставите контакт.

ЗДРАВЈЕ: Вашето расположение варира.

ВАГА

РАБОТА: Ве чека прилив на финансии. Размислувате за нови деловни проекти. Направете општи планови.

ЉУБОВ: Склони сте на промени во расположението. Вашиот партнер не е сигурен во вашите емоции или реакции, па затоа не знае што да очекува.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Презадоволни сте од соработката со странски партнери. Не можете да најдете заеднички јазик со вашите колеги од компанијата.

ЉУБОВ: Ново познаство е пред вас. Другата личност е премногу енергична и динамична за вашиот вкус.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ситуацијата на работа е стабилна. Вие сте одговорни, завршувате сè на време. Уживате во работна и опуштена атмосфера.

ЉУБОВ: Имате големи очекувања од врската. Емоциите работеа жестоко на саканата личност. Се посветувате еден на друг.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате одлична соработка со колегите. Вие брзо се согласувате и лесно донесувате заеднички одлуки.

ЉУБОВ: Емотивно сте задоволни. Чувствувате љубов и страст и истовремено сте свесни дека ќе трае подолго.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски реакции.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Фокусирани сте на финансии и се обидувате да најдете дополнителни извори на приход. Вие барате дополнителна работа.

ЉУБОВ: Интуицијата ви кажува дека вашиот партнер не е искрен со вас. Вие не покажувате отворено дека се сомневате во него.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РИБА

РАБОТА: Вие сте доста амбициозни и постигнувате поголеми резултати отколку што се очекуваше. Ве чека финансиска добивка.

ЉУБОВ: Ново познанство доаѓа преку пријател. Другата страна изгледа многу мажествена и самоуверена.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote