in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ФЕВРУАРИ: Ве очекува пријатно изненадување од партнерот! Близнаците уживаат во нова љубов, Шкорпиите можат да се впуштат во нова љубовна авантура.

ОВЕН

Денешните аспекти можат да ве стават во дилема, бидејќи како и обично, ги гледате сите потенцијални исходи од деловната понуда која изгледа многу примамливо, но има и доза на ризик. Расположенијата ви се променливи, партнерот може да се запраша што ви се случува. Нервоза.

БИК

Овој ден се одбележува со последните подготовки за работа на нов проект. Од вас се очекува да решите правно прашање или да потпишете важен договор. Љубов на службено патување или со личност која ја запознавате преку работа. Возбудливо излегување и почеток на нешто ново. Одморете повеќе.

БЛИЗНАЦИ

Новите елементи во работната средина бараат дополнително прилагодување. Ве очекува проширување на кругот на обврски и дополнителна одговорност. Љубовната авантура целосно ве потресе и ви ги разбуди сите сетила. Дали сè ќе остане на ниво на авантура ќе зависи од вас. Страдате од алергии.

РАК

Денеска може да се најдете пред некоја важна одлука, можна е дилема бидејќи може да има долгорочни последици. Почекајте додека не добиете увид во целата слика и дури потоа направете избор. Имате акумулирано негативни поени кога станува збор за однесувањето на партнерот. Денеска е ден на радикални одлуки, според системот „или-или“. Варијанта на притисокот.

ЛАВ

Вашите преговори беа успешни. Оставивте одличен впечаток, а денес можете да се занимавате со правната страна на деловниот договор и документацијата. Без разлика дали се работи за стар проблем помеѓу вас и вашиот партнер или нешто за децата, ситуацијата ќе бара компромисно решение. Тешкотии со дишењето.

ДЕВИЦА

Предизвикувачките аспекти на денешницата може да ви донесат проблеми во комуникацијата со луѓето на работа. Љубов на прв поглед и страсна авантура можат да го одбележат овој период. Еве доказ дека и вие, ладнокрвен аналитичар, можете да заборавите на разумот и да се препуштите на задоволствата. Одморете повеќе.

ВАГА

Пречките на работа и критиките од претпоставените можат да ја нарушат вашата самодоверба денес. Користете дипломатија и обидете се да ја поправите грешката. Вие сте променливи расположенија, па тоа може да влијае на вашиот однос со партнерот. Вечерта ви носи романтични моменти со партнерот. Нервоза.

ШКОРПИЈА

Тешкотијата во деловната соработка може да се одрази и преку односот со претпоставените, па затоа е неопходна претпазливост за се да не премине во вербален конфликт. Овој период е под толку еротски набој што може да се манифестира преку турбулентна љубовна авантура, која многу лесно може да биде тајна. Појавата на артритис.

СТРЕЛЕЦ

Тешкотијата во деловната соработка може да се одрази и преку односот со претпоставените, па затоа е неопходна претпазливост за се да не премине во вербален конфликт. Овој период е под толку еротски набој што може да се манифестира преку турбулентна љубовна авантура, која многу лесно може да биде тајна. Појавата на артритис.

ЈАРЕЦ

Одлуките на овој ден ќе се одразат на долг рок и можат да ви го донесат финансискиот успех за кој досега само сте сонувале. Доколку сте во врска, во овој период ви претстојат важни одлуки. Ако долго време не сте задоволни со партнерот, денес ќе сакате да направите љубовна врска. Ревматизам.

ВОДОЛИЈА

Денес уживате во посебната наклонетост на планетата. Акцентот е ставен на решавање на правните прашања и потпишување важен договор, што може да значи долгорочна стабилизација во бизнисот. Ве очекува продлабочување на односот со партнерот и важен заеднички договор на патување. Одморете повеќе.

РИБИ

Денеска ве очекува многу важен деловен договор, како и проширување на соработката со странство. Само прекратките рокови можат да ви бидат проблем. На љубовен план може да има убави и многу возбудливи настани со партнерот. Ве очекува пријатно изненадување од партнерот. Кашлица.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote