in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ФЕВРУАРИ: Стрелците на работа можат да сретнат личност која ќе им го разубави денот

ОВЕН

РАБОТА: Се што е поврзано со работата и финансиската страна на животот се вжештува, но ќе биде тешко да се постигне задоволство и стабилност.

ЉУБОВ: Никогаш не знаете што може да произведе познаник или пријателство, затоа бидете отворени за сите комбинации.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација.

БИК

РАБОТА: Овој ден ви носи повеќе шанси и нешто полесни ситуации. Промени во бизнисот или во начинот на деловно работење на приватни лица, секако ќе следат.

ЉУБОВ: Постои можност да сакате да го потиснете вашиот емотивен живот заради материјалниот сегмент.

ЗДРАВЈЕ: Можни се респираторни инфекции.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ќе сфатите дека не можете да продолжите и да напредувате доколку прво не ги завршите обврските што ги повлекувате од претходниот ден.

ЉУБОВ: Можни се дискусии со луѓе кои ви се блиски, затоа внимавајте што ќе кажете и добро измерете ги зборовите.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни колена и зглобови.

РАК

РАБОТА: Брзањето многу брзо ќе замени постабилни настани и можности што се чини дека се отвораат сами по себе.

ЉУБОВ: Сè што е поврзано со љубовта станува многу важно и пред вас е ситуација кога можете да запознаете некого и да се стабилизирате на полето на емоциите.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ја нервозата и стресот.

ЛАВ

РАБОТА: Енергијата ќе ви се намали и веројатно ќе бидете повлечени, фокусирани само на она што ви е важно и подготвени да направите компромиси за да го постигнете она што го сакате.

ЉУБОВ: Почетокот на денот може да биде обележан со емотивни осцилации кои нема да ви бидат од голема корист.

ЗДРАВЈЕ: Нема поголеми проблеми.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Постојат големи предиспозиции за тајни врски или паралелни приказни и со слободните и со оние кои се во емотивни врски. Бидете внимателни да не ве откријат.

ЉУБОВ: Во сè што правите го вклучувате своето срце, што е товар и пречка за да се постигне целта.

ЗДРАВЈЕ: Ве мачат цигари и чад од тутун.

ВАГА

РАБОТА: Ќе забележите сами дека напорот што го вложувате во вашите деловни обврски е доста голем, но дека е тешко да се добие она што го сакате. Приватните бизниси се нестабилни.

ЉУБОВ: Емотивно сте нестабилни, само кон крајот на денот можете да очекувате смиреност.

ЗДРАВЈЕ: Можна несоница.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Имате големи сомнежи во вашата деловна ориентација, па повремено ќе почувствувате дека не сте на вистинскиот пат. Разберете го ова само како форма на внатрешно преиспитување, не се откажувајте од она што сте го иницирале.

ЉУБОВ: Во емотивниот дел, постои голема поддршка од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: На вашата кожа и е потребна нега.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Мора да се прилагодите на некои деловни соработници и да се вклучите повеќе во зделката, но генерално овој ден е добар за вас и ќе бидете задоволни со крајниот резултат.

ЉУБОВ: Постои можност да запознаете и да запознаете личност преку работа што ќе ви значи повеќе и повеќе секој ден, и деловно и приватно.

ЗДРАВЈЕ: Минлива главоболка.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Очекувајте важни деловни моменти, како и договор или проект со странци. Постои мала несигурност во врска со вашите финансии.

ЉУБОВ: До крајот на денот има напнатост во полето на емоции.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловните можности се подобруваат и нема да можете да се жалите на обемот на работа, но и на парите што ќе ги добиете.

ЉУБОВ: Велите кога сте емотивни и затоа бидете сигурни дека партнерот не ги разбира погрешно вашите зборови и презентира некои ваши изјави на сосема поинаков начин.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со грлото.

РИБИ

РАБОТА: Повремено имате падови и прашајте се дали сте можеле да постигнете повеќе. Нема причина да се чувствувате несигурни за иднината.

ЉУБОВ: Овој ден е емотивно стимулирачки за паровите кои можат да одлучат да преземат посериозни чекори. Слободното ќе има нови можности.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на шеќер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote