in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ЈАНУАРИ: Недоволно јасна визија за иднината и немање приоритети! Биковите работат, Ракот ќе биде изненаден од саканата личност!

Овен

Работа: Еве уште еден работен ден каде се ќе се одвива со побавно темпо, најмногу поради фактот што е потребно да се чекаат други соработници.

Љубов: Вишокот слободно време би можел да биде насочен кон саканата личност, приоритет треба да биде негувањето на постоечките партнерства.

Здравје: Речиси без ниту едно здравствено предупредување.

Бик

Работа: Вториот работен ден во неделата носи мали доцнења во реализацијата на веќе договорените работни места, пред се поради судир на интереси и нелојална конкуренција. Бидете упорни.

Љубов: Обидете се да ја видите комплетната ситуација што е можно појасно пред да направите одредени потези.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: Професионалниот ангажман на Близнаците во полн ек, треба да продолжи и денеска. Прочитајте внимателно пред да потпишете важни документи.

Љубов: Вашите очекувања во сферата на љубовта во текот на овој ден не се големи, а можеби е и најдоброто. Ниту придружните околности, ниту разбирањето на другата страна не ви се во корист.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Рак

Работа: Напорите што ги прават најтипичните Ракови за да се прилагодат на новите професионални околности конечно би можеле да ги дадат очекуваните резултати.

Љубов: Денеска можете да очекувате поубави работи на полето на љубовните врски, а најважното е пријатно изненадување од драга личност.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Поради немањето вистинска поддршка, ова никако не е поволен работен ден за Лавовите да дојдат до идеи за лансирање на нови професионални проекти.

Љубов: Астролошките аспекти денес не ви се особено поволни, доколку имате намера да разговарате за клучни теми и проблеми во сферата на љубовните врски.

Здравје: Пазете се од вирусни инфекции, настинки.

Девица

Работа: Типичните Девици ги очекува релативно мирен работен ден. Еве можности да се реорганизирате малку подобро и да се прилагодите на новите деловни трендови што доаѓаат.

Љубов: Солиден ден во љубовната сфера можете да го искористите на повеќе начини, а можеби најинтересни ќе бидат разговорите за заедничка иднина со саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Вага

Работа: Прилично напорен ден ги очекува повеќето Ваги во деловниот план, особено во сегментот на работата поврзан со организација и планирање.

Љубов: Овој ден не би требало значително да се разликува од претходниот во сферата на љубовните врски. Добрата комуникација со саканата личност не треба да се потценува.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Шкорпија

Деловен: Овој работен ден Шкорпиите треба да го искористат пред се за да подвлечат линија, и да направат дополнителна лична реорганизација, пред да ги прифатат новите деловни обврски.

Љубов: Ве очекува приказна и долг разговор во љубовната сфера, но нема причина да се плашите, бидејќи после тоа треба да бидете позадоволни од моменталната ситуација.

Здравје: Чувствителност на бубрезите, уринарниот тракт.

Стрелец

Работа: Не е лош ден за повеќето Стрелци успешно да ги завршат основните професионални задачи. Комплицираните преостанати документи може малку да ви пречат.

Љубов: Недоволно јасната визија за иднината и немањето приоритети се главните причини поради кои денес можеби сте малку изгубени во сферата на љубовта.

Здравје: Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

Јарец

Работа: Денеска за Јарците нема непремостливи пречки на полето на работа, иако можно е да потрошите многу енергија на документи.

Љубов: Многу внимание и позитивна енергија ви доаѓа овој вторник од саканата личност. Обидете се да одговорите барем на приближно адекватен начин.

Здравје: Можеби се уште страдате од ревматски нарушувања.

Водолија

Работа: Нема промена во вашиот деловен план во однос на претходниот ден. Обидете се некако да се повлечете илегално и да работите во мир.

Љубов: Еве еден ден во кој практично сè би можело да тргне по ваш пат во сферата на љубовта. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Риба

Работа: Не преоптоварувајте се со дополнителни активности кои не се приоритетни. Обрнете доволно внимание на формалностите и документацијата што може да останат зад претходниот период.

Љубов: Овој вторник нема навестувања за поголеми случувања на љубовното поле, но вреди да се потрудите барем малку да го анимирате вниманието на саканата личност.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote