in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ЈАНУАРИ: Стрелецот и Вагата ги очекува ново познатство

ОВЕН

РАБОТА: Фокусирани сте на комуникација, состаноци, разработка на деловни идеи. Сите планови се врзани за иднината. Не ве интересира моменталната состојба.

ЉУБОВ: Врската со емотивен партнер не е најдобра. И двајцата сте раздразливи, но се обидувате да не избувнете.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека покачување на притисок.

БИК

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате многу обврски, но успевате да направите сè на време.

ЉУБОВ: Партнерот поминува низ лична криза. Му давате поддршка, но сте свесни дека тој мора сам да се справи со проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Направете нови, долгорочни планови. Интуицијата ви кажува дека сте на вистинскиот пат.

ЉУБОВ: Ве чека ново непланирано познанство. Изненадени сте бидејќи ви се случува љубов на прв поглед.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РАК

РАБОТА: Вие сте во тешка деловна ситуација. Потрагата по нова работа не дава резултати. Се плашите дека таквата состојба нема да трае долго.

ЉУБОВ: Тоа би значело дека имате поддршка од брачен другар. Сепак, тој е окупиран со сопствените проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да ги решите проблемите на работа. Вие потајно барате помош од пријател и тој ви доаѓа на помош.

ЉУБОВ: Односите со сопругата се малку затегнати. Двајцата сте близу до точката на отпуштање, но засега успешно се контролирате.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и не сте во состојба да направите ништо. Размислувате да заминете во странство како најдобро решение.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Поради проблемот, нема да посветувате премногу внимание на новата личност, но другата страна детално ќе ве скенира.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот работи редовно. Нема проблеми, сè се одвива според планот. Задоволни сте од стабилни финансии.

ЉУБОВ: Ве чека ново познатство. Интуицијата и разумот ви кажуваат дека конечно пронајдовте адекватен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Размислувате да заминете во странство. Се поблиску сте до носење на таа одлука.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Додека сте фокусирани на областа на кариерата, партнерот се грижи за семејството.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Има многу обврски, но успевате да направите сè добро и на време.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Другата страна првично ве интересираше и планирате да го продолжите контактот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Сите ваши деловни планови се поврзани со областа на финансиите. Ве интересираат само обврските што можете да ги наплаќате.

ЉУБОВ: Брачниот другар почнува да ве иритира со неприфаќањето на фактот дека на бракот му дојде крајот.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот не е најдобар.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве интересира друга работа. Побарајте постара личност да ви помогне при ново работно место. Другата личност ветува помош.

ЉУБОВ: Вие сте доста комуникативни и расположени за запознавање нови луѓе. Сепак, не сакате никој во емотивна смисла.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

РИБИ

РАБОТА: Ве чека поголем проблем на работа што нема да можете да го решите. Парите доцнат и тоа ве загрижува уште повеќе.

ЉУБОВ: Врската со брачен другар не е најдобра. Секој е во својот свет, како да не сте дел од ист тим.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на срцето и притисокот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote