in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ЈУЛИ: Ве очекуваат убави работи! Бикот се чувствува одлично, Ракот има многу работа, Вагата е посветена на партнерот, Рибите уживаат во конкуренцијата

ОВЕН

Правите деловни планови врз основа на тоа како се чувствувате, а не врз основа на факти. Ако не ги промените сега, ќе мора да го сторите тоа во иднина. Размислувате за сочувство и правите стратегија за освојување. Можни се алергии.

 

БИК

Сè е како што треба. Бизнисот се развива нормално, целите се јасни и достапни. Нема потешкотии во реализацијата на плановите. Вие сте заљубени и не гледате друга личност освен вашиот партнер. Имате впечаток дека е идеално. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Имате впечаток дека подобро се согласувате со странски соработници отколку со колегите од компанијата. Вие не сакате да се соочувате со брачни проблеми, ниту пак вашиот партнер. Се преправате дека сè е во ред. Можни се проблеми со синусите или главоболки.

 

РАК

Има повеќе работа од вообичаено. Тоа не е проблем за вас. Вие сте организирани и експедитивни затоа правите сè на време. Емоциите работеа напорно за вас, но вие се плашите отворено да му ги покажете на вашиот партнер. Здравјето е солидно.

 

ЛАВ

Ве очекуваат проблеми со законот. Лош ден е да одите на сослушување или која било друга законска обврска. Атмосферата во бракот е доста лоша. Партнерот е во минус фаза, раздразлив, негативен. Немате сила за него. Притисокот е нестабилен.

 

ДЕВИЦА

Ненадеен проблем целосно ги нарушува вашите планови. Немате друг избор, затоа се фокусирате на решавање на проблемот, иако тој не беше во вашиот план. Вие сте прилично затворени за сопругата, како што е тој за вас. Страдате од ревматизам.

 

ВАГА

Ве очекуваат деловни преговори. Внимавај. Најдобро е да се провери веродостојноста на соработникот бидејќи тој не е целосно искрен со вас. Вие сте целосно фокусирани на вашиот сопружник. Пазете се од зависни средства.

 

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат деловни преговори за време на кои ќе се истакнете. Јасно презентирате идеи, како и нивните придобивки, оставате впечаток на личност која бара факти. Идеализиравте партнер и не сте свесни за тоа. Здравјето е стабилно.

 

СТРЕЛЕЦ

Чувајте сè под контрола. Деловната состојба е стабилна. Ве чека нов познаник. Другата личност ви остава позитивен впечаток, особено нејзината енергија, самодоверба и оптимизам. Имунитетот е силен, а здравјето е солидно.

 

ЈАРЕЦ

Со многу ентузијазам и енергија, вие се посветувате на деловните обврски. Направете нови планови кои не се засноваат на факти. Проблемот е во тоа што имате субјективен впечаток дека можете да направите што било. Интересен познаник е пред вас. Можни се алергии.

 

ВОДОЛИЈА

Целата енергија ја вложувате во бизнисот. Вие сте многу вредни, амбициозни и сакате да ги постигнете вашите деловни цели што е можно поскоро. Вие не сакате вашиот сопружник да знае точно какви се вашите финансии за да избегнете конфликти. Здравјето е солидно.

 

РИБИ

Вие сте конкурентни. Фокусирани сте на деловни обврски и сакате да покажете како ги правите за краток временски период. Вие сте задоволни од врската. Уживате во поддршката од партнерот. Е имате проблем да заспиете на време.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote