in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ЈУНИ: Со богата капа нема да ја криете сиромаштијата во сопствената глава! Вагите имаат многу обврски, Лавот ужива во викендот, Ракот емотивно потресен

Овен

Работа: За првиот ден од викендот, повеќето Овни веќе имаат прецизно испланирани обврски, но не се нервирајте премногу доколку дојде до ситни ненадејни промени.

Љубов: Секоја промена во распоредот може да ви помогне да најдете момент на вишок кој можете да го посветите на себе и на вашата сакана.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Бик

Работа: Доколку некој заслужи да се одмори од големите напори од претходните денови, тогаш ова се типични претставници на овој астролошки знак, за тоа искористете ја пред се сабота.

Љубов: Барем малку поодморени од деловните обврски, ќе имате добар прв ден од викендот за некоја убава и конкретна акција во љубовната сфера.

Здравје: Избегнувајте избрзани движења.

Близнаци

Работа: Наместо да се трудат да се опуштат и одморат, најтипичните претставници на Близнаците оваа сабота може да паднат во непожелен виор на нервоза и психички немир.

Љубов: Доколку не успеете да ја контролирате зголемената нервоза поради вишокот информации во вашата глава, тогаш најдобро би било овој ден најмногу во доменот на љубовта да и го препуштите на другата страна.

Здравје: Потенцијална нервоза, главоболка.

Рак

Работа: Заморот од претходниот период денеска ќе ги стигне Раковите, па колку и да планирате да работите по дома, одвојте доволно време за одмор и релаксација.

Љубов: Оваа сабота ќе имате многу добри предиспозиции да поминете многу квалитетно време во заеднички акции и дружење со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Лавот го чека добар ден за секакви ментални активности, не претерувајте и пред се внимавајте на нешто „потешки“ ставови и бескомпромисно размислување.

Љубов: Треба да има неколку примамливи ситуации и околности за нови познанства во вашето поле на љубовта, обидете се да искористите една од нив.

Здравје: Не претерувајте со омилената храна и пијалоци.

Девица

Работа: Не е најдобриот ден за повеќето типични Девици да принудат физички или ментални активности, да го прават само она што е потребно.

Љубов: На првиот ден од викендот за очекување е да бидете далеку од оптимумот за започнување љубовни иницијативи, но другата страна ќе ве изненади со некој необичен предлог.

Здравје: Повеќе се грижите отколку што има објективни причини за здравствени проблеми.

Вага

Работа: Она што може да ги наруши плановите на Вагите оваа сабота се дополнителните неочекувани обврски.

Љубов: Еве ден да заблескате во царството на љубовта и да го тестирате вашиот шарм во специфична освојувачка акција.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

Шкорпија

Работа: Денот не е толку лош за успешно извршување на потребните, основни обврски, а можно е да имате разговор или нова деловна понуда.

Љубов: Би било мудро да избегнувате непотребни дискусии и кавги за помалку важни работи.

Здравје: Можна главоболка, метеоропатски реакции.

Стрелец

Работа: На ​​повеќето Стрелци им претстои солиден ден за да завршат некои заостанати професионални задачи, но и да склучат барем прелиминарни договори за идните деловни цели.

Љубов: Колку и да се трудите да го игнорирате, или неутрализирате мешањето на пријателските и емотивните – љубовни чувства, денес ќе се соочите со доста големи искушенија од тој вид.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Задоволството од успешно завршените професионални обврски во претходниот период, на Јарците им носи добра основа за одмор и многу порелаксирано подготвување нови планови.

Љубов: Драга личност може да ве изненади со некој необичен предлог или знак на внимание.

Здравје: Хроничен замор, спијте доволно.

Водолија

Работа: Оваа сабота и носи на Водолијата изразена напнатост и потенцијална нетрпеливост да завршат одредени обврски така површно, малку незаинтересирано, што е можно побрзо и полесно.

Љубов: Можете да очекувате барем една убава можност за флертување, флертување и уживање во новото познанство.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Добро би било барем првиот ден од викендот да го поминете на одмор, односно да не дозволите да бидете вовлечени во ненадејна деловна активност.

Љубов: Повеќето Риби денес треба да доживеат пријатно изненадување во сферата на љубовта, пред се од сосема нова личност.

Здравје: Можна главоболка, спијте доволно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote