in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 МАЈ: Со грижа нема да постигнете ништо. Проблемот се решава чекор по чекор!

ОВЕН

РАБОТА: Вашето финансиско поле се стабилизира и чувствувате дека конечно сте на вистинскиот пат кога станува збор за деловното поле. Вие не треба да имате некои поголеми грижи и проблеми.

ЉУБОВ: Не сте премногу дипломатски, го кажувате она што го мислите и очекувате вашата сакана да ве прифати како што сте. Може да очекувате да имате добри односи со неа.

ЗДРАВЈЕ: Заштитете го уринарниот тракт. Во принцип, не треба да имате големи проблеми.

 

БИК

РАБОТА: Од вас се очекува да потпишете договор што може да ви донесе значителни промени во деловниот план. Ако се обидете да го исполните својот дел од договорот, ќе имате добар профит.

ЉУБОВ: Ако планирате брак со вашиот сегашен партнер, денес е добар ден да се свршите и да ја објавите вашата одлука. Пред вас се многу убави настани на емотивно поле.

ЗДРАВЈЕ: Нагласена е тенденцијата за иритација на кожата, па обидете се да се грижите за неа.

 

БЛИЗНАЦИ

 

РАБОТА: За вас е многу важно да се покажете во најдобро светло пред вашите колеги и соработници. Ако оставите добар впечаток, ќе имате корист од тоа.

ЉУБОВ: Навикнати сте на чести промени и не сакате статичност ниту кога сте сами ниту кога сте со партнер. Очекувате да најде нови начини да ве забавува.

ЗДРАВЈЕ: Во моментов сте малку почувствителни, но внимавајте на вашето здравје. Препорачливо е да одите на редовни лекарски прегледи.

 

РАК

 

РАБОТА: Имате многу слободно време и во текот на овој ден воопшто не сте оптоварени со работа. Вие не треба да имате никакви грижи или проблеми.

ЉУБОВ: Разговорот со личност што ви се допаѓа може да доведе до зближување и нови, поинтимни случувања меѓу вас. Ќе уживате кога започнувате нова врска пред вас.

ЗДРАВЈЕ: Одлична состојба на ова поле. Нема причина да се грижите за вас.

 

ЛАВ

 

РАБОТА: Подобрувањето ве очекува доколку се занимавате со приватен бизнис. Пред вас е исклучително поволна фаза за заработка. Може да се надевате на многу добра ситуација.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, очекувате помалку заладување на односите помеѓу вас и вашата сакана. Сепак, сè можете да решите ако се обидете да бидете понежни кон неа.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот ви е доста чувствителен, па затоа обрнете малку повеќе внимание на исхраната.

 

ДЕВИЦА

 

РАБОТА: Лесно ќе успеете да ги убедите соработниците да ги прифатат вашите идеи и решенија како најдобри и најпрактични. Вие сте многу вешти и имате силни преговарачки вештини.

ЉУБОВ: Знаете што сакате на емотивно ниво и не се откажувате од своите цели. Може да очекувате дека ќе се исполнат желбите што сте ги имале и дека ќе бидете задоволни.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте цигари. Важно е да ги заштитите белите дробови и дишните патишта.

 

ВАГА

РАБОТА: Финансиската состојба значително ќе се подобри во наредниот период, не грижете се премногу. Ножот сега ви се чини дека е во мртва точка, но сè ќе се сврти многу брзо.

ЉУБОВ: Нема да имате големи промени на убовно поле иако можеби сте ги посакувале. Потребно е уште малку време за да се појави вистинската личност. Дотогаш, посветете се и на своите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Поволен период е за слабеење или започнување диета ако имате испланирано такво нешто.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ве очекуваат нови настани и промени во деловниот план. Е ви треба малку време да се прилагодите на ситуацијата што се појави за вас, но нема да имате некои поголеми проблеми.

ЉУБОВ: Имате впечаток дека имате повеќе проблеми со вашата сакана отколку што навистина е случај. Важно е да разговарате. Бидете отворени и дајте your го вашето мислење.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте. Најдете малку повеќе време за одмор и регенерација.

 

СТРЕЛЕЦ

 

РАБОТА: Можеби не ви е лесно да го покажете својот целосен потенцијал во моменталното деловно опкружување. Планирате промена и таа ќе ви дојде побрзо отколку што очекувате.

ЉУБОВ: Вие сте затворени во себе и не сте подготвени да пуштите нова личност во вашето срце. Потребно ви е малку време да се регенерирате емотивно. Нема ништо лошо во тоа.

ЗДРАВЈЕ: Имате вишок енергија и денес ќе уживате во дополнителна физичка активност.

 

ЈАРЕЦ

 

РАБОТА: Ќе имате можност да ја обновите комуникацијата со личност со која претходно сте имале одлична деловна соработка. Можно е да го рестартирате заедничкиот проект.

ЉУБОВ: Ви се додворува лице кое неодамна сте го запознале. Можно е да и дадете шанса подобро да се запознаат едни со други. Ако го направите тоа, ќе ве следи врска во следната фаза.

ЗДРАВЈЕ: Нема поголеми проблеми на ова поле. Можете да се опуштите максимално.

 

ВОДОЛИЈА

 

РАБОТА: Не донесувајте важни одлуки кога сте под притисок или кога се чувствувате лошо. Почекајте малку додека не се смири прашината. Се ќе биде во ред.

ЉУБОВ: Сакате осаменост. Имате впечаток дека нова врска само емоционално ќе ве исцрпи сега. Сакате да се посветите на вашите потреби и да работите на некои лични дилеми.

ЗДРАВЈЕ: Сакате да бидете што е можно поактивни. Ќе се чувствувате уште подобро ако сте опкружени со пријатели и сакани.

 

РИБИ

 

РАБОТА: Важно е да се позиционирате на вистински начин во комуникацијата со вашите деловни соработници. Ако направите што е потребно, ќе успеете.

ЉУБОВ: Ве чека нов почеток на полето на убовта. Следува познанство со личност која ќе ви значи многу во иднина и со која би можеле да имате убави моменти.

ЗДРАВЈЕ: Мускулното воспаление е можно по физичка активност, но немате здравствени проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote