in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 МАРТ: Бикoвите пред проблем, додека на овој знак му ТРЕБА ОДМОР!

ОВЕН

Постои проблем во комуникацијата со колегите во смисла дека не успеете да најдете заеднички јазик. Плановите не се реализираат како што сте замислувале. Тајната врска е сè уште актуелна, а вашите емоции се силни. Склони сте на нервоза.

БИК

Задоволни сте од стабилната деловна и финансиска состојба. Вашата врска се развива. Вашите емоции стануваат посилни и станувате сè поприврзани за вашиот партнер. Здравјето е стабилно, но би било добро да се грижите за исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Вие ја работите вашата деловна активност точно како што планиравте. Задоволни сте како се одвива работата. Партнерот е лошо расположен, а вие сте полни со разбирање. Се обидувате да се опуштите и да го расположите. Ако сте биле болни, успешно се опоравувате.

РАК

Ви недостасува доза на прагматизам кога станува збор за работата. Вие сте многу оптимист, а исто и вашите очекувања. Ви се допаѓа вниманието на вашиот партнер. Тој е за loveубен и треба да се грижи за вас. Вие сте прилично опуштени кога станува збор за внесувањето храна.

ЛАВ

Вие сте многу амбициозни. Ве очекува кратко службено патување. Вие сте добро подготвени, сигурни сте и го постигнувате посакуваниот договор. Негувајте емоции кон личност која живее во странство. Чувствувате дека дистанцата не е проблем. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Ако сте приватна личност, имате силно чувство на самодоверба правејќи грандиозни деловни планови. Не сте задоволни од сите сегменти на врската. Добро се согласувате со вашиот партнер само на интимно ниво. Имате зголемен апетит.

ВАГА

Во случај да сте приватно лице, разбирате дека е потребно да ги следите иновациите и да ги вметнете во работниот систем. Уживате во флертувањето. Продолжете да размислувате за другата личност. Сфаќате дека сакате нешто повеќе од флерт – врска! Се чувствуваш добро.

ШКОРПИЈА

Незадоволни сте од соработката со странски соработници. Вие сте одбиени од нивниот начин на работа, независно менувајќи ги плановите без да ве консултира. Односот со брачниот другар е стабилен. Нервите ви се иритирани.

СТРЕЛЕЦ

Имате одлична соработка со колегите и правите нови деловни планови за чиј успех не се сомневате. Комуникацијата со партнерот не е најдобра. Вие сте прилично чувствителни и лесно паѓате од чекор, но вашиот партнер свесно избегнува конфликти. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Ве очекуваат проблеми со колегите. Не само што не се разбирате или поддржувате, туку сте на чекор од расправија. Задоволни сте од финансиите. Врската се разви нормално. Размислувате за потомство. Нервите се напнати.

ВОДОЛИЈА

Вие сте креативни, енергични, самоуверени. Јасно ви е што точно сакате да постигнете и на кој начин. Врската со брачниот другар не е најдобра. Зборувате првенствено за финансии што ви значат. Склони сте на прејадување.

РИБИ

Ситуацијата на работа е стабилна и сè се случува редовно. Вие сте заинтересирани да ги подобрувате вашите финансии иако се задоволителни. Уживате во стабилна и пријатна врска со сопругата. Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote