in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 АВГУСТ: Внимавајте на исхраната! Бик успешен, Близнаци збунети, Стрелец уморен од животот, Риби среќни

ОВЕН

Можете да очекувате да имате некои компликации што ќе можете да ги решите само со помош на соработниците. Има многу несогласувања помеѓу вас и вашата сакана, но компромис секогаш може да се најде. Внимавајте на крвотокот.

БИК

Прекинувањето на деловната соработка ви носи штета. Ќе ви треба извесно време за да се опоравите. Пред вас е фаза која многу лесно може да донесе сосема нова личност во вашиот живот. Проблеми со кожата.

БЛИЗНАЦИ

Полесно се решаваат деловните проблеми што ги имавте досега. Денес е многу поволен ден за вас. Ако ви се допаѓа личноста што ја запознавте неодамна, наскоро ве чека нова средба. Падот на имунитетот е изразен.

РАК

Пред вас е ден што може да донесе нови деловни одлуки. Концентрирајте се на вашите приоритети. По големите промени што ги имавте на ова поле, конечно дојдовте до стабилност со вашиот партнер. Проблеми со аритмија.

ЛАВ

Не е премногу поволен ден кога станува збор за вашиот бизнис. Можно е да имате некои нови проблеми. Ако сте во брак, ве чека период во кој нема да имате најдобар договор со саканата личност. Проблеми со варењето.

ДЕВИЦА

Можеби немате премногу можности за деловни промени или за нови проекти денес. Може да очекувате да ги решите проблемите што досега сте ги имале со саканата личност. Можни се проблеми со очите.

ВАГА

Ве очекуваат малку повисоки трошоци што би можеле да ве оптоварат. Важно е да бидете подготвени да се прилагодите. Може да се потпрете на вашиот партнер. Врската ви е стабилна и уживате во заедничките моменти. Препорачливо е да посетите нутриционист.

ШКОРПИЈА

Можете да очекувате да уживате во позитивните околности на работа. Пред вас е период кој ви носи мир и стабилност. Вие сте прилично раздразливи и многу ве оптоварува. Се расправате со партнерот. Беше тежок ден за тебе.

СТРЕЛЕЦ

Тензијата што ве придружува би можела да кулминира денес. Не е поволен период за вашата работа. Може да се надевате на нови промени на fieldубовно поле. Запознавањето што сте го направиле ве води до врска. Минлива нервоза.

ЈАРЕЦ

Не сте задоволни од околностите што ги имате на ова поле и се обидувате да ја промените организацијата на некој начин. Ве очекува период во кој ќе има чести расправии со саканата личност. Можни се здравствени проблеми.

ВОДОЛИЈА

Се препорачува да не се впуштате во големи деловни ризици, но и во големи конфликти на деловното поле. Потребна ви е промена кога станува збор за убовта. Не сте задоволни со ситуацијата во која се наоѓате. Внимавајте на крвотокот.

РИБИ

Не е добар ден за поголеми промени. Направете напор да го задржите она што го имате на полето на работата засега. Не сакате нови состаноци и нова врска во моментов. Уживате во слободата во која уживате во потполност. Намалете го внесот на масна храна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote