in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ДЕКЕМВРИ: Стрелецот го очекува одличен ден на работа

ОВЕН

РАБОТА: Успешно презентирате нова деловна идеја пред вашите соработници и тие ентузијастички ја прифаќаат.

ЉУБОВ: Доста сте страствени и целото внимание и го посветувате на другата половина. Има впечаток дека не може да го следи вашиот ритам.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БИК

РАБОТА: Претпоставениот е свесен за вашите квалитети. Тој планира да биде дел од тим на нов деловен проект.

ЉУБОВ: Отворено го покажувате својот интерес за друга личност. Таа сè уште нема изграден став по прашањето за можна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можен е покачен шеќер.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вие сте целосно посветени на вашите деловни обврски. Ве нервира што резултатите не се видливи, затоа ги чекате.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Вие сте целосно посветени на вашиот партнер и дури размислувате за заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Не сте задоволни од соработката со странците. Имате впечаток дека ве затајуваат и очекувате да ја прекинат деловната соработка.

ЉУБОВ: Брачниот другар е целосно фокусиран на сопствените потреби. Вие сте многу погодени од неговото однесување.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

ЛАВ

РАБОТА: Судскиот спор не е како што треба. Процесот не се развива во посакуваната насока и вие сте доста загрижени за тоа.

ЉУБОВ: Заљубени сте, но не сакате да ги плашите симпатиите, па свесно се обидувате постепено да ја развивате врската.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте целосно опседнати со деловната состојба. Старите проблеми се присутни и вие не успевате да ги решите.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни, но вие сте прилично срамежливи и несигурни, па поради таа причина не му ги покажувате на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Вие сте креативни и со помош на интуиција одлучувате на која идеја да работите.

ЉУБОВ: Емотивно сте незадоволни. Се прашувате дали вашиот партнер е заинтересиран само за страста или има нешто повеќе од негова страна.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Целосно сте фокусирани на работата. Некои обврски завршувате во движење, и некои проблеми што не успевате да ги решите.

ЉУБОВ: Заљубени сте и уживате во вашите емоции. Партнерот е заљубен, но фокусиран на страствениот сегмент од врската.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте вредни, размислувате брзо и ги исполнувате сите обврски за краток временски период. Некои работи што ги правите истовремено.

ЉУБОВ: Имате потреба од комуникација. Не сум сигурен дали имате конкуренција.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Фокусирани сте на работни места што носат пари. Одличен ден е да побарате заем или заем што ќе биде одобрен веднаш.

ЉУБОВ: Ве очекува ново познаство. Воодушевени сте од силата и позитивната енергија со која зрачи другата личност.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на количината и видот на храната што ја јадете.

РИБИ

РАБОТА: Полни сте со позитивна енергија и фокусирани сте на цели. Ги постигнувате за кратко време.

ЉУБОВ: Не сте сигурни во која насока ќе се развие новото познаство – во насока на пријателство или емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote