in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ФЕВРУАРИ: Се што сте замислиле ќе се оствари! Близнаците успешни, Девицата уморна, Јарецот упорен, Лавот тврдоглав

Овен

Работа: Фокусот на овој работен ден е трпението. Некои плаќања во готовина може да бидат одложени, а тоа може да ги наруши вашите претходни планови. Љубов: Ве очекува интересно патување и многу романтичен состанок со партнерот. Слободниот Овен може да запознае една неодолива Вага. Здравје: Главоболка.

Бик

Работа: Ви претстои важен состанок на кој ќе треба да донесете важни одлуки. Финансиска добивка. Љубов: Хармоничен период и дополнително зближување со партнерот. Слободните бикови можат да запознаат интересна личност на патување. Здравје: варење.

Близнаци

Работа: Денес планетите се на ваша страна. Ќе можете да работите повеќе работа во исто време. Љубов: Слободните Близнаци ги очекува љубовна романса на патување. Нема да одолеете на шармот на една Вага. Здравје: Нервоза и стрес.

Рак

Работа: Ретроградните планети можат да ви донесат одложувања и доцнења во реализацијата на важните работи. Сепак, важно е да се биде трпелив. Љубов: Усогласување и зближување во односот со партнерот. Здравје: Нервоза.

Лав

Работа: Чувајте ги вашите деловни тајни и не ги давајте на вашите најдобри пријатели. Конкуренцијата се обидува да ве загрози. Љубов: Запознавањето со нова личност може да ви донесе непредвидливи ситуации. Нова авантура. Здравје: Зголемен стрес.

Девица

Работа: Неочекуваните трошоци можат да ви направат проблеми. Бидете внимателни со новите деловни соработници. Љубов: Планетите ве поддржуваат повторно да воспоставите хармоничен однос со партнерот. Здравје: Добро.

Вага

Работа: Сте стекнале одлични познанства кои ќе ви помогнат да најдете нова работа. Планетите даваат поддршка за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Љубов: Во искушение сте да влезете во тајна врска. Бидете внимателни, ситуацијата може да биде деликатна. Здравје: Несоница и нервоза.

Шкорпија

Работа: Фокусирајте се на клучниот дел од работата. Важно е да ги почитувате вашите приоритети и да воспоставите одлична комуникација со колегите. Љубов: Ве привлекува личност која не е слободна. Сепак, внимавајте да не влезете во комплицирани врски. Здравје: Нервоза.

Стрелец

Работа: И покрај големиот број на ретроградни планети, поволните аспекти на вашиот владетел Јупитер ќе ви донесат напредок во соработката со странство. Љубов: Се наоѓате во период на судбоносна љубов. Можна е љубов на прв поглед со еден Лав. Здравје: Чувствителност на грлото.

Јарец

Работа: Овој ден акцентот е ставен на финансиите. Може да настанат проблеми околу доцнењето на плаќањата или некои долгови и заеми. Љубов: Кавгите со партнерот можат да ве исфрлат од рамнотежа. Потребен е компромис. Здравје: Добро.

Водолија

Работа: Проширувањето на кругот на деловни соработници и нови познанства ќе создаде нови кариерни перспективи. Љубов: Слободната Водолија може да запознае многу интересна личност во знакот Вага или Близнаци. Љубов на прв поглед. Здравје: Нервоза и зголемен стрес.

Риби

Работа: Овој ден ќе биде интересен бидејќи ќе дојдете во ситуација да завршите со работа на некој голем проект. Финансиска стабилизација. Љубов: Враќањето на комуникацијата со поранешниот партнер може да ви донесе дилема дали да ја продолжите приказната со таа личност. Здравје: Проблеми со стомакот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote