in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ЈАНУАРИ: Слободните Шкорпии можеби денес ќе го сретнат својот партнер од соништата

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте во приватна работа, запознајте личност која остава толку поволен впечаток што го поканувате да се приклучи на вашиот тим.

ЉУБОВ: Ја блокиравте вашата енергија. Треба да се ослободите од кочницата, стравовите и да си ги простите грешките од минатото и да продолжите понатаму.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е задоволителна. Има многу обврски, но успевате да ги направите сите одговорно.

ЉУБОВ: Емоционално сте заглавени во минатото. Треба свесно да дозволите некои работи, спомени да исчезнат од вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате изразена интуиција. Вие се потпирате на тоа за време на работниот процес. Ве чека успех во јавноста, што сметате дека е заслужен.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Ви се допаѓа моќта што произлегува од друга личност. Имате впечаток дека тој е вистинската личност за стабилна врска.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

РАК

РАБОТА: Одличен ден е да се стави крај на деловната врска. Долго време сте незадоволни. Вие се поддржувате себе си и вашата потреба за подобра работа.

ЉУБОВ: Имате впечаток дека брачниот другар влегол во тајна врска и тоа е причината што имало дистанца од негова страна.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ЛАВ

РАБОТА: Постои целосна блокада на работа. Имате впечаток дека никогаш не сте биле во голема деловна криза. Немате идеја како да ги решите проблемите.

ЉУБОВ: Постои ескалација на проблемите со вашата сопруга. Ниту еден од вас не сака да се откаже.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Одличен ден е да се стави крај на деловната соработка. Подолго време сте под стрес и време е да направите нешто за себе.

ЉУБОВ: Не ве интересира емоционалната сфера. Треба да бидете сами. Не ви е гајле ниту што мисли вашиот партнер за вашето однесување.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Уживате во работата, прилично сте креативни. Задоволни сте од редовниот прилив на финансии.

ЉУБОВ: Ве чека ново познанство преку работа. Ви се допаѓа нежноста и разбирањето која зрачи од другата личност.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ситуацијата на работа ве прави расположени и депресивни. Прашајте пријател да ви помогне да најдете нова работа.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Интуицијата ви кажува дека конечно сте запознале личност која совршено ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Црниот дроб е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте во деловен момент. Имате многу обврски, но успевате да ги направите сите брзо и квалитетно.

ЉУБОВ: Кога станува збор за врска имате доза на несигурност. За разлика од вас, другата страна е сигурна во своите емоции кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Добар ден е да ги решите правните проблеми. Вие сте доста упорни и се борите за своите цели до крај.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од вашата брачна врска. Мислите дека е време официјално да се стави крај на бракот.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е да побарате заем или кредит или да ги добиете во случај да веќе сте го побарале тоа.

ЉУБОВ: Врската со брачен другар е катастрофална. Не се ни обидувате да ја надминете кризата во која се наоѓате.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на вашата исхрана.

РИБИ

РАБОТА: Немате сила и волја да се соочите со деловни проблеми. Немате идеја што друго би можеле да направите.

ЉУБОВ: Разочарани сте од однесувањето на сопругата. Имате впечаток дека сите други луѓе, пријатели и родители, му се поважни од вас.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote