in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ЈУЛИ: Вагите мора да внимаваат на кого што велат, 2 знака имаат криза кога се парите во прашање Јарецот тврдоглаво одбива да се промени, Стрелецот е задоволен од постоечката ситуација, Лавот го сака само најдоброто за сите што ги познава

 

Овен

Работа: Денеска можете да конкретизирате некои договори, но и да направите интересни и позитивни промени во секојдневниот работен живот. Имате доволно мотивација и ентузијазам.

Љубов: Можете веднаш да ги решите сите сомнежи и проблеми со саканата личност. Добри денови се пред вас.

Здравје: Одлично.

 

Бик

Работа: Ќе можете побрзо да ги решавате документите прашања од претходно, договорите и преговорите би можеле да почнат да се забрзуваат со повеќе разбирање и подготвеност за компромиси, а сето тоа е добро за вас.

Љубов: Време е да го оставите минатото зад себе, за да продолжите да функционирате нормално и со поглед кон иднината.

Здравје: Пазете се од физички повреди.

 

Близнаци

Работа: Можете да очекувате нови работни места или комуникација со нови колеги, кои треба да бидете подготвени да ги чекате.

Љубов: Односот со саканата личност е правилен, прашање е само дали ќе успеете да се вклопите што се однесува до времето, бидејќи и двајцата сте прилично зафатени со други работи.

Здравје: Пазете се од инфекции, намален имунитет.

 

Рак

Работа: Можни се погрешни проценки на луѓето, затоа потрудете се да не бидете личноста која одлучува за навистина голем деловен проект, за да избегнете посериозни неуспеси, особено финансиски.

Љубов: Објективно, ова е денот кога е пореално да добиете повеќе внимание отколку што ќе и дадете на другата страна. Вашиот фокус не е на љубовната сфера.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Лав

Работа: Овој ден би можел да биде одбележан со добри контакти со влијателни луѓе и вие ќе бидете централна фигура, па бидете подготвени за настап.

Љубов: Доколку планирате заедничко патување, одмор, сега е вистинската можност тоа да го остварите. Потребен ви е одмор и релаксација.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Во текот на овој ден ќе имате чувство дека само делумно успевате да го постигнете она што сте го планирале или зацртале. Бидете трпеливи, се ќе биде подобро.

Љубов: Слободни Девици, се обидувате целосно да оставите некое минато зад себе, но засега тоа оди лошо. Особено затоа што нема ништо ново за правилно да го привлече вашето внимание и интерес.

Здравје: Потребна ви е психофизичка релаксација.

 

Вага

Работа: Генерално, работните места и секојдневието ќе функционираат правилно, само внимавајте кому му ги доверувате вашите планови.

Љубов: Добар период е за дружење, излегување, поминување време и уживање, но советот е да не претерувате, бидејќи ќе ве оддалечи од други работи.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

 

Шкорпија

Работа: Постојат опции за соработка со странство поинтензивно од досега, што ќе ви даде дополнителна мотивација. Ве очекува многу ангажман.

Љубов: Многу добар ден за уживање во вниманието на саканата личност, но доколку и го посветите потребното време, во спротивно можете да очекувате критики.

Здравје: Ниска енергија.

 

Стрелец

Работа: Стрелците би можеле да очекуваат зголемен обем на деловни обврски, па би било добро да поработите на подобра организација и да почнете да ја спроведувате чекор по чекор.

Љубов: Саканата личност би можела да се чувствува запоставена и сигурно ќе ве извести.

Здравје: Можна главоболка.

 

Јарец

Работа: Веќе доаѓаат некои нови, интересни понуди. Прифатете ги, дури и ако тие значат дека овие ангажмани се краткорочни или повремени.

Љубов: Ќе ве задоволи и двајцата да промените нешто во вашето секојдневие, ќе ве опушти и ќе направи добро за вашата врска. Бидете иницијатор на промени.

Здравје: Пазете се од настинки.

 

Водолија

Работа: Работата ќе бара многу енергија од вас, потребна ви е помош и затоа обратете се до проверени соработници.

Љубов: Некои неповолни моменти и ситуации треба да се зад вас, а време е да се опуштите и да се посветите повеќе на заедничката иднина.

Здравје: Лоша циркулација.

 

Риби

Работа: Пречките со кои ќе се соочите најмногу ќе ви донесат само краткорочни падови, бидејќи ќе ги решите или сами или со помош на оние кои се наклонети кон вас и кои ве поддржуваат.

Љубов: Ве очекува многу жива атмосфера на полето на љубовните врски, а епилогот на денешните случувања зависи од тоа што сакате и на која позиција се наоѓате.

Здравје: Можни вирусни инфекции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote