in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 МАЈ: Време е за големи промени! Јарец среќен во врска, Лав опседнат со изгледот, Девица размислува за промени, Шкорпија тоне во депресија

ОВЕН

РАБОТА: Може да очекувате прилично тивок ден на деловниот фронт. Нема да имате прекумерни промени или настани што може да ве оптоварат на кој било начин.

ЉУБОВ: Ако сакате да останете во добри односи со саканата личност, дајте и малку повеќе слобода. Важно е да и покажете дека имате многу доверба и почит кон неа.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со ‘рбетниот столб, затоа не кревајте тешки товари.

 

БИК

РАБОТА: Можно е некои од вашите планови да се одложат малку, но тоа не треба да влијае негативно на вашата работа. Само важно е да имате доволно трпеливост да почекате некои работи.

ЉУБОВ: Може да имате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа … Наскоро ќе стапите во контакт со неа. Ако веќе имате партнер, генерално имате добра врска.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го нивото на шеќер во крвта, за секој случај. Генерално без поголеми проблеми.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Денес сте прилично незаинтересирани за работата и само сакате да одморите од сето тоа. Е имате можност да се занесете со каприците и да се опуштите.

ЉУБОВ: Можно е личност која не е целосно слободна да се обидува да ви пријде. Сепак, не ве интересираат дополнителни компликации на planeубовниот авион, барате некој нов.

ЗДРАВЈЕ: Можно е вашиот имунитет да е малку ослабен, затоа зголемете го внесот на витамини.

 

РАК

РАБОТА: Треба да бидете посветени на вашата работа доколку сакате да се случат некои промени што би биле добри за вас. Ако покажете доволно напор, ќе го постигнете посакуваниот успех.

ЉУБОВ: Новиот познаник што ви се случи на некој начин ве збунува и ве воодушевува. Не сум сигурен како да продолжите. Бидете спонтани и природни, сè друго само ќе дојде.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со дигестивниот тракт, затоа внимавајте што јадете.

 

ЛАВ

РАБОТА: Ќе постигнете успех со помошта што ќе ја добиете од соработниците со кои имате многу добри односи. Може да очекувате општо поволен ден за работа.

ЉУБОВ: Можеби не сте баш сигурни дали сакате личност која упорно ви се додворува. Ќе си дадете уште малку време да се запознаете подобро.

ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате во пливање и рекреација. Важно е да останете активни и да спортувате.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Делумните пресврти ве следат денес. Подгответе се за она што мислевте дека е невозможно! Конечно, ќе ви се случи напредокот за кој досега само сонувавте.

ЉУБОВ: Може да очекувате страсни моменти со личност која веќе некое време предизвикува пеперутки во вашиот стомак. Пред вас е многу поволен ден за емоционалното поле.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте одлично расположени и полни со енергија! Не ве чекаат никакви проблеми.

 

ВАГА

РАБОТА: Успеавте да ги надминете препреките што ги имавте во оваа област и го постигнавте успехот кој долго го посакувавте. Сега со задоволство гледате на вашите достигнувања.

ЉУБОВ: Љубов и разбирање наоѓате со саканата личност и ќе сте благодарни за тоа. Ако по некоја случајност сè уште сте сингл, во тајност ви доаѓа нов познаник.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за кардиоваскуларниот систем. Редовно проверувајте го крвниот притисок.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Пред вас е поволен ден. Можете да реализирате голем број задачи што сте ги имале во планот. Вие сте многу способни, брзи и активни на сите полиња, така што лесно можете да добиете добри резултати.

ЉУБОВ: Отворено ги покажувате своите емоции и не ви претставува проблем да се соочите со насилните реакции на саканата личност. Со текот на времето, ќе можете да ги решите несогласувањата.

ЗДРАВЈЕ: Немате здравствени проблеми. Ве чека многу поволен ден.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ќе бидете задоволни со резултатот што ќе го добиете кога станува збор за работата. Може да се каже дека сè е потемно за вас. Вие не треба да имате некои поголеми забелешки во врска со ова.

ЉУБОВ: Барате партнер со кој ќе можете да изградите заедничка иднина, но не во сосема конвенционална смисла. Потребна ви е само личност со отворени умови како вас.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите. Посетете го стоматологот во првата можност.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате можност да земете слободен ден и да одморите од работа. Ти го заслужи тоа! Посветете се на себе си и на своите потреби, ќе уживате во мала промена.

ЉУБОВ: Можно е да сте имале некои помали несогласувања со вашата сакана, но исто така успеавте да ги решите многу лесно и брзо. Сега уживате заедно во друштво и безгрижни сте.

ЗДРАВЈЕ: Низок крвен притисок може да ве придружува во текот на денот, но не треба да има поголеми проблеми.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека ден во кој ќе имате помалку обврски отколку што очекувавте. Позитивно сте изненадени од тоа. Ќе имате доволно време да се посветите на некои од вашите хобија.

ЉУБОВ: Фантазирате за идеални околности под кои би можеле да и пристапите на личност која ви се допаѓа. Не чекајте за чуда. Соберете ја храброста и направете го првиот чекор, нема да се покаете.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте хронично уморни. Би сакале да одвоите повеќе време за спиење.

 

РИБИ

РАБОТА: Потребна ви е поддршка од деловното опкружување за да можете да ги реализирате проектите што ги дизајниравте. Не мора да се грижите бидејќи вистинските луѓе ќе бидат на ваша страна овој пат.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност родена во знакот на рак со која можете да имате убава иднина заедно. Пред вас е можноста да го освоите нејзиното срце и да влезете во емотивна врска!

ЗДРАВЈЕ: Немате здравствени проблеми. Може да очекувате доста солидна состојба.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote