in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 АВГУСТ: Раковите ќе добијат подарок изненадување од оние што најмалку очекуваат, 2 знака се во неволја Вагите уживаат во заслужениот одмор, Девицата е заљубена, а Близнаците конечно ги средуваат работите

Овен

Работа: Типични претставници на Овен ги очекува уште еден успешен работен ден, без навестување за непријатни изненадувања. Енергијата и работниот ентузијазам денеска ќе бидат на завидно ниво. Само напред.

Љубов: Иако е проткаен со висок набој на страст, овој ден за повеќето Овни пред се ќе бара умереност во сè на полето на љубовта. Започнете со лични очекувања.

Здравје: Можна промена на крвниот притисок.

Бик

Работа: Биковите би можеле да очекуваат зголемен обем на обврски во текот на овој ден, па ќе биде потребно да го вложат целиот труд и енергија за навреме да ги завршат сите обврски.

Љубов: Со малку повеќе труд и труд, вашите љубовни цели многу добро би можеле да бидат остварливи. Храбар напред.

Здравје: Чувствителност на грлото.

Близнаци

Работа: Пред типичните Близнаци е многу добар ден за започнување нови иницијативи. Тие можат да блеснат на полето на комуникацијата, особено оние претставници кои некако професионално се поврзани со патувањата и контактите во странство.

Љубов: Не е поволен момент за некоја голема посветеност во љубовната сфера, но секако е за флерт и флерт.

Здравје: Можни ситни ревматски тегоби.

Рак

Работа: Многу сличен ден на претходниот го очекува Ракот. Работата и обврските над вашата глава ќе бараат да ги вклучите сите ваши енергетски ресурси за да завршите се на време.

Љубов: Од саканата личност би можеле да очекувате поддршка и поддршка во љубовната сфера. Можен е и подарок изненадување.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Лав

Работа: Одличен ден на полето на сите професионални активности на Лавовите може да им го расипат љубоморните коментари и зависта од деловната конкуренција.

Љубов: Можноста за страсно искуство со зафатена личност би можела да биде едно од најголемите искушенија за Лавовите денес. Размислете добро пред да го преземете предизвикот.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: Дополнителните барања и услови би можеле да го забават спроведувањето на започнатите активности за Девиците денес, што ќе бара зголемена концентрација и фокусираност.

Љубов: Еве можност да го подобрите вашето расположение така што ќе се посветите на љубовта и ќе разговарате со вашата сакана за да го подигнете вашето партнерство на следното ниво.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Пред вас е период на успешни и добро испланирани деловни потфати. Повелете, имате простор да се посветите на омиленото хоби.

Љубов: Пред да направите конкретен чекор, запрашајте се многу за личноста која ве заинтригирала, за да не паднете во комплицирана љубовна замка.

Здравје: Повеќе се грижите отколку што имате причина.

Шкорпија

Работа: Со соодветна поставеност според обврските, и чекор по чекор, ќе успеете да завршите се како што треба и според планот.

Љубов: Денес уживајте во поддршката и вниманието што го добивате од саканата личност. Покажете и повеќе нежност.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Сосема е фер ден за Стрелците да се занимаваат со завршување на претходно започнатите обврски, со претпазливост при прифаќање нови.

Љубов: Донекаде контрадикторните сигнали од личноста која ви се допаѓа би можеле да ви бидат збунувачки, па затоа треба да се обидете да избегнете избрзани одлуки.

Здравје: Намален имунитет.

Јарец

Работа: Потрудете се да избегнете остри дискусии и полемики, односно можни вербални конфликти за начинот на спроведување на веќе договорените деловни активности. Понекогаш е подобро да се молчи.

Љубов: Дури и на љубовен план, најдобриот начин да ги решите можните помали проблеми е да барате компромисно решение.

Здравје: Стрес, напнатост.

Водолија

Работа: Водолиите ги очекува многу активен ден со зголемен ангажман, особено оние кои се занимаваат со областа на комуникациите и технологијата.

Љубов: Би било добро да се потрудите и да се посветите барем приближно на настани од љубовната сфера.

Здравје: Можна чувствителност на грлото, белите дробови.

Риби

Работа: Доколку првенствено се посветувате на одговорна работа на тековната работа, тогаш нема причина за грижи.

Љубов: Бидете подготвени да преземете иницијатива и да одговорите на позитивните вибрации кои доаѓаат од вашата нова љубов.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote