in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ДЕКЕМВРИ: Биковите мора да се чуваат од злонамерните колеги, за Шкорпијата се оди според планот, а ТИЕ се најсреќните 2-ри декември носи мир во деловна смисла за повеќето знаци, додека среќата ги чека само избраните на љубовен план

Овен

Работа: Уште еден турбулентен работен ден ќе имаат повеќето Овни. Добрите резултати во сферата на организацијата би можеле да се намалат поради можни недоразбирања во комуникацијата, затоа не форсирајте ништо.

Љубов: Денеска не е реално да се очекуваат големи промени во љубовната сфера. Погрижете се тоа да не е апсолутно права линија и израдувајте се себеси и вашата сакана со нешто ситно.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Бик

Работа: Иако и денес може да очекувате зголемен обем на работа, со добра организација и малку повеќе труд, поставените задачи треба да ги завршите според планот.

Љубов: Не би било лошо да се занимавате со некаков план за заедничко патување, а со тоа да ги намалите тензиите од изминатиот период и да се опуштите.

Здравје: Спијте доволно.

Близнаци

Работа: На повеќето Близнаци им претстои многу успешен крај на работната недела, што значи дека веќе можат да планираат активности за викендот.

Љубов: Можете успешно да спроведете добар план за состанок или средба со пријателите со вашата сакана. Уживајте во друштвото на драги и позитивни луѓе.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Рак

Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Рак. Би требало да можете без поголеми проблеми и опуштени да ги надминете сите деловни обврски.

Љубов: Денешното вишок време и енергија можете да го насочите кон саканата личност, дајте го најдоброто од себе.

Здравје: Чувствителност на урогениталниот тракт.

Лав

Работа: Можно е да склучите нов деловен договор, а можеби ќе ви требаат и нови соработници.

Љубов: Една нова љубов може да ве преокупира. Пред вас е поволен ден за да направите барем еден директен потег.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: Девиците би можеле на општо задоволство да склучат некои важни договори и преговори и успешно да затворат деловен циклус. Можна е и финансиска добивка.

Љубов: Бидете малку поотворени и постапете според сопствената интуиција и чувство кога станува збор за нови интересни познанства. Може да очекувате интересен ден на тоа поле.

Здравје: Вратете ги спортските активности во вашиот живот доколку сте ги запоставиле.

Вага

Работа: И овој петок типичните Ваги ги очекуваат многу работа и обврски. Со малку повеќе труд, особено на полето на комуникацијата, реално е дека можете да ги остварите речиси сите планирани обврски.

Љубов: Бидете иницијатор за некој убав настан, пријателска дружба и уживајте во добро расположение.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Најтипичните претставници на Скорпијата може да очекуваат убава понуда за нови деловни проекти поврзани со странски земји.

Љубов: Продолжува периодот на позитивни случувања на вашето љубовно поле, продолжете со добро расположение, задоволувајте се, излезете, уживајте.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Стрелец

Работа: Претстои солиден ден за Стрелците да ги завршат навреме сите планирани обврски без форсирање или брзање.

Љубов: Одличен ден е за секаков вид вклучување на љубовното поле. Од вас се очекува да преземете иницијатива и да возите сами. Ќе имате доволно шарм и мотивација.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Двојно проверете ја документацијата, документацијата за да избегнете пропусти и грешки. Оваа работна недела ја завршувате многу успешно.

Љубов: Бидете расположени, добар ден е за дружење и излегување, затоа подарете си убави моменти на вашата сакана, не жалете за трудот.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Водолија

Работа: Крајот на работната недела на Водолијата им носи можност за склучување нов договор и започнување на нов бизнис, или барем позитивни најави на овој план.

Љубов: Ќе бидете преокупирани главно со деловната сфера, па не е исклучено овој ден да направите мала пауза кога се во прашање љубовните работи.

Здравје: Сосема солидно.

Риби

Работа: Пред Рибите е многу солиден крај на работната недела, за да ги завршите и најпребирливите обврски без поголеми тензии и притисоци.

Љубов: Ве очекуваат некои важни одлуки на љубовен план. Слободните претставници на ова соѕвездие би можеле да запловат во нови љубовни води. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote