in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ФЕВРУАРИ: Девицата е на работ, Јарецот живее на грбот на другите, а ТИЕ чекаат се да падне од небо

Овен

Работа: Иако енергијата нема да биде спорна, сепак ќе имате многу напорен ден со многу документи, административни проблеми, а нема да помине баш мазно ниту со соработниците и претпоставените.

Љубов: Ве очекува просечен ден кога се работи за љубовни настани, што не значи дека треба да бидете пасивни.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Во принцип, можете да се носите со обврските, но очекувајте трансфери и пренатрупаност и од колегите и од претпоставените.

Љубов: Потребна ви е релаксација и мир. Сепак, не дозволувајте тоа да дојде до вас.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: Нема одмор кога се во прашање обврските и денес со Близнаците. Можеби ќе треба да повторите некои потези, но не грижете се, се ќе биде успешно.

Љубов: И денеска ќе има можност за малку лесно, лежерно флертување и неврзан муабет, за нешто посериозно, почекајте поповолен период.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Рак

Работа: Раковите може да очекуваат многу добра комуникација и позитивни договори во текот на овој ден. Позитивниот пристап кон соработниците ве става во преден план.

Љубов: Не оптоварувајте се себеси или саканиот со небитни детали и ситници.

Здравје: Можни метеоропатски реакции.

Лав

Работа: Да ги завршите сите обврски кон институциите доколку има задоцнети, за да избегнете плаќање пенали.

Љубов: Ако е можно, обидете се да ги усогласите вашите ставови со саканата личност за важните прашања од вашиот љубовен живот.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: На Девиците им претстои многу напорен работен ден, а она што може да ви одземе најмногу време и нерви е исправање на грешките на некои од вашите соработници. Ве очекуваат многу документи.

Љубов: Би можеле да наидете на недоразбирање на другата страна, бидејќи работата ќе ви биде главна преокупација.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: По принципот „го-стоп“, овој работен ден би можел да помине, различните информации и комуникација на повеќе страни можат доста да ве заморат.

Љубов: Пасивноста во никој случај не се препорачува. Испробајте ја вашата романтична страна. Разубавете си го денот, покажете доволно внимание на саканата личност.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: На Скорпиите им претстои многу напорен ден, покрај многуте документи, можете да очекувате и доцнења пред се поради други кои не си го завршиле својот дел од работата. Прави што можеш.

Љубов: Направете рамнотежа меѓу обврските и љубовната сфера, со цел да го доведете во ред постоечкиот партнерски однос и да избегнете сериозни несогласувања.

Здравје: Можна главоболка.

Стрелец

Работа: Не е лош ден да започнете да спроведувате некои од вашите нови идеи, само обидете се претходно да направите добра организација.

Љубов: Доколку сте расположени за флерт и флерт, ќе имате одлична можност да уживате со многу интересна личност.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Сосема солиден работен ден за типичните Јарци, за постигнување на зацртаните цели без некои поголеми пречки без претерано форсирање, што не се ни препорачува.

Љубов: Разговарајте, правете планови за одмор, патување. Ви треба релаксација.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Се очекува да започнете некои нови проекти, но денес различни ситуации можат да ве забават и да ве натераат да направите чекор назад. Не е голема работа, ќе се снајдете со се, но со малку повеќе потрошена енергија.

Љубов: Не донесувајте избрзани одлуки и не грижете се за ситници, особено за оние од минатото.

Здравје: Можни проблеми со дигестивниот систем.

Риби

Работа: Не е исклучено денеска да имате пар конструктивни разговори со некои ваши деловни соработници. Бидете подготвени да прифатите барем еден совет или добронамерен предлог.

Љубов: Убав ден за дружење, па би можеле да им го посветите на драгите пријатели.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote