in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ФЕВРУАРИ: Ракот и Стрелецот ги очекува фантастичен ден, Лавот бара компромис во љубовта

ОВЕН

РАБОТА: Можеби сте уморни од комплиментите што постојано ги слушате за себе, бидејќи финансиските ефекти што ги постигнувате не го следат вашето ниво на знаење и способност.

ЉУБОВ: Сè што сакате, можете да постигнете за кратко време. Грижете се дека страста не ве заведе во заблуда.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со варењето на храната.

БИК

РАБОТА: Ќе добиете пари од работа што претходно сте ја работеле, а која била блокирана. Деловни комбинации се можни со моќни луѓе.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, одите кон раскин на меѓучовечките односи. Ако и двајцата не станете свесни, вашата врска може да дојде во прашање. Можеби би било добро да се разделиме некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Нова соработка ќе започне, но мора да работите напорно. Колку сте повнимателни и попрецизни, толку побрзо ќе постигнете решение за целта што е многу важна за вас.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, размислете, бидете по разбирливи едни кон други и заедно надминете го јазот. Ако успеете, никогаш повеќе нема да влезете во ваква ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Се потенцира губење на апетит.

РАК

РАБОТА: Овој ден може да биде исклучително добар кога станува збор за пребарување на некои важни одговори во врска со работата и кариерата.

ЉУБОВ: Слободните припадници на овој знак ќе чувствуваат наклонетост кон една прекрасна личност. Што може да биде подобро отколку кога наоѓате наклонетост на личност што ја сакате и ја почитувате?

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЛАВ

РАБОТА: Поради тешкотијата да комбинирате материјал и духовно во себе, имате тенденција да се повлекувате и да ги збунувате другите. Зајакнете ја својата волја и бидете решителни!

ЉУБОВ: Пронајдете компромис, решете ги несогласувањата и ве чека исклучително убава врска. Бидете искрени едни со други, бидејќи само така може да се решат вакви ситуации.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со главоболка.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност или работите во државна служба, ќе имате полни раце работа, но тоа ќе ви одговара денес.

ЉУБОВ: Очекувајте вашата сакана да ве повреди. Треба да го расчистите тоа веднаш, кажете му на вашата сакана дека ви пречи и дека не сакате да ја прифатите.

ЗДРАВЈЕ: Посетете го стоматологот.

ВАГА

РАБОТА: Имате можност да започнете проекти порано, кои се во завршна фаза, да бидат завршени.

ЉУБОВ: Во партнерот можете да најдете пријател, сакана личност. Не обидувајте се да ја контролирате ситуацијата, само препуштете се на заемно уживање.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте прилично вознемирени.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ги запазивте претходно ветените рокови. Ова ќе помогне да се подобри вашиот имиџ и да се отвори вратата за нови и посериозни комбинации на деловни активности.

ЉУБОВ: Полека сфаќате дека вашата емотивна врска е на прво место. Ќе го продлабочите меѓусебното почитување.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекува настинка.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Сè што е во вашата работа ќе започне да оди побрзо и ќе имате помалку заостанати долгови и незавршени обврски отколку што имавте порано. Ќе блеснете!

ЉУБОВ: Ако сте сами, тоа ве става во посебна ситуација затоа што не сакате осаменост. Соодветно на тоа, ќе започнете и ќе запознаете личност која ќе ве привлече со својата харизма.

ЗДРАВЈЕ: Неизмерноста во храната може да ви донесе големи проблеми.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако сте на раководна или раководна позиција, ќе добиете пофалби и признанија.

ЉУБОВ: Во одреден момент ќе се запрашате дали можеби има љубовна врска зад пријателството. Бидете сигурни дека е во право. Најдобрите партнерства можат да дојдат од пријателство, но внимавајте да не го расипете тоа.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со металоиди.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ќе бидете многу љубезни кон вашите колеги на работа, претпоставените и клиентите, што тие ќе можат да ги ценат.

ЉУБОВ: Не заборавајте да бидете што е можно поотворени кон партнерот, бидејќи во спротивно ќе започне да се појавува недоразбирање, нетолеранција и недоверба.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со кожата.

РИБИ

РАБОТА: Приходите што ги очекувате ќе бидат одложени. Ова се некои од проблемите што треба да ве натераат да направите нешто за себе и за вашето семејство.

ЉУБОВ: Осамените Риби очекуваат авантура, но за жал ништо нема да излезе од тоа.

ЗДРАВЈЕ: Секојдневната работа прилично ве исцрпи. Одморете се и бидете на свеж воздух колку што е можно повеќе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote