in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ЈАНУАРИ: Подгответе се за неочекувани промени на љубовно поле! Овните треба да внимаваат на имунитетот, Раковите се успешни во љубовта, Вагите се чувствуваат добро

ОВЕН

Работа: Соработката со странци е можеби најповолна во овој период пред вас. Нема да одбиете ниту една деловна можност, особено нешто што е тесно поврзано со областа во која работите. Не е на одмет понекогаш да се прават барем приоритети. Личноста родена во знакот Стрелец може да ви биде поддршка на одредено ниво, па слободно консултирајте се со едно попладневно кафе.
Љубов: Можеби не сте обрнале внимание на личноста во вашата околина, па немате поим дека некој негува емоции кон вас. Не донесувајте одлуки премногу брзо.
Здравје: Внимавајте на имунитетот.

БИК

Работа: Ќе ја работите најголемиот дел од работата што сте ја завршиле досега. Нема да има поголеми промени, па нема поголема можност за конкретно поголема сума на пари. Сè уште сте во статус кво за некои прашања, па понекогаш не сакате да ги слушате луѓето од околината од чист инает.
Љубов: Многу претставници на вашиот знак не сакаат да покажат едно сочувство од околината. Иако се е очигледно, сепак ви треба време на патот кон донесување одлуки во овој сегмент.
Здравје: Проверете ја работата на тироидната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе имате малку потежок ден. Тоа нема да биде причина да се откажете од задачите што ќе ги решавате. Самоуверени сте и овој пат тоа е многу добро и исклучително поволно за вас бидејќи немате намера да се поставите поинаку, дури ни во самиот бизнис. Финансиите ви се загарантирани па не мора да се грижите.
Љубов: Партнерот можеби е повеќе запоставен во оваа приказна. Посветете им малку повеќе внимание овој пат за да не се изненадите од нивното ненадејно заминување.
Здравје: Овој пат се присутни мали главоболки.

РАК

Работа: Овој пат нема големи грижи. Деловната соработка може да ви донесе поголема сума на пари бидејќи ќе имате побарувања од партнери од странство кои ќе придонесат за вашата финансиска рамнотежа. Вишок пари неизбежно ќе се најде на вашата сметка брзо.
Љубов: Нема да ви недостасуваат емоции. Ќе има уште неколку предизвици на полето на емоциите, како и можност да запознаете интересна личност која може да се роди во знакот Водолија.
Здравје: Ќе имате стомачни проблеми.

ЛАВ

Работа: Повеќе ќе правите резиме отколку што ќе се занимавате со нови активности конкретно, па ќе создадете солидна основа за нешто повеќе за следниот период. Нема да имате мотив во овој момент да ги конкретизирате активностите и претставите кои се на повидок.
Љубов: Овој пат нема да очајувате за некоја личност во емотивна смисла колку ќе бидете подготвени за нови предизвици. Еден Стрелец овој пат би можел да биде вистинскиот избор. Нема да навлегувате во подлабоки размислувања на емоционално ниво.
Здравје: Хронични пациенти може да бидат склони кон срцеви аритмии.

 

ДЕВИЦА

Работа: Поради некои прилики сте малку погрчи од вообичаено, бидејќи овој пат најмногу се плашите од поголем неуспех. Можеби ви е важно како другите луѓе ве гледаат, а вие не сте подготвени да изгубите, како и некој вид на компромис. Малку заладени односи во деловното опкружување затоа што некој овде е малку потврдоглав.
Љубов: Нема компромис па ќе добиете нешто помалку љубов од партнерот. Мора да промените нешто бидејќи на овој начин нема да можете да го направите токму онака како што сте замислиле се.
Здравје: Несоница.

ВАГА

Работа: Не смеете да ја одбиете соработката на луѓето родени во знакот Овен бидејќи тие секако можат да ви помогнат во реализација на проект каде што не се чувствувате многу безбедни. Очигледно може да имате поддршка, но под услов да не се оптоварувате со лидерство. Треба да се консолидирате повеќе со другите во тимот и преку тимска работа.
Љубов: Нема големи промени на оваа страница. Оние кои се слободни не мора да очајуваат бидејќи ова е одлична можност на некој начин да се доведете во ред.
Здравје: Солидно, денес нема поголеми проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Работата што ја работите не е од вашата професија и немате поголем мотив да трошите во овој сегмент. Очекувате поголеми промени на полето на работата, па дојде време кога ќе посветите малку повеќе внимание на овој сегмент, бидејќи ќе има добра можност од личност родена во знакот Лав, како и поддршка од овие луѓе.
Љубов: Овој пат сте малку повеќе во вашиот свет отколку со партнер кој очекува малку повеќе внимание од вас.
Здравје: Проблеми од нерви.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис: Посветувате малку повеќе внимание на оние можности каде што би можеле да заработите. Ќе останете без можности во овој сегмент доколку размислувате вака. Можеби нема да можете да ги искористите предностите на некои игри на кој било начин, бидејќи подоцна ќе имате многу подобри игри.
Љубов: Малку повеќе сте на ум со личност од порано и не можете да заборавите некои настани од порано како што мислевте.
Здравје: Денес слаба точка ви е сончевиот плексус, работете на волјата.

ЈАРЕЦ

Работа: Кариерата ви е примарна, нема да одите по помали работи и помали пари бидејќи мислите дека првенствено ви требаат малку повеќе можности за целосно да ја спроведете зацртаната цел поврзана со идејата за длабок џеб. Во овој сегмент нема да имате поголеми предизвици и можете да очекувате нечија поддршка, особено родените во знакот Водолија.
Љубов: Овој пат ќе цветате со личноста до вас и слободните може да очекуваат интересни настани на љубовно поле од личности родени во знакот Риби, Бик или Рак.
Здравје: Нема многу да се жалите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Малку обрнувате внимание на работите што ги работите. Никој не ви забранува да се вклучите повеќе, но овојпат вашиот став е неприкосновен во однос на мачната ситуација која се наѕира, па нема да сакате да постигнете повеќе.Можеби со тој став некого ќе доведете во непријатна ситуација.
Љубов: Личноста родена во знакот Јарец е вистинската можност овој пат доколку сте слободни. Зафатените луѓе нема да можат да се опуштат бидејќи се чувствуваат на дистанца од саканата личност.
Здравје: Несоница.

РИБИ

Работи: Соработката со луѓе во странство е исклучително поволна, па затоа се предлага голема промена на полето на активност, а мора да бидете подготвени за големи предизвици за да ги совладате вештините на новиот пазар. Поддршката на родените во знакот Овен и Јарец ќе биде на завидно ниво.
Љубов: Една личност е доволно заинтересирана за вас, а вие мора да бидете спремни на компромиси. Излезете со личност која несебично ви се нуди.
Здравје: Не е на одмет да посетите стоматолог.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote