in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ЈАНУАРИ: Вага, многу сте задоволни од врската со партнерот – уживајте!

ОВЕН

РАБОТА: Повремено ви паѓа на ум деловна идеја, но сепак не се посветувате на работата.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од вашата врска со вашиот партнер. Не забележувате дека саканата личност нема ист став кон врската.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате недостаток на енергија. Вие сте заинтересирани само за одмор.

БИК

РАБОТА: Планирате нови деловни проекти. Вие сте многу оптимист, исто и плановите. Имате впечаток дека можете да направите било што.

ЉУБОВ: Врската со саканата личност целосно ве задоволува. Вашата врска е токму она што го сакате: стабилна.

ЗДРАВЈЕ: Гениталиите се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Не ве интересира работа. Не сакате да размислите за тоа, а камоли да направите нешто конкретно.

ЉУБОВ: Склони сте на лежерен флерт, но тоа никогаш не би завршило или не ја загрозило службената врска.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

РАК

РАБОТА: Вие сте тотално незаинтересирани за работата. Сметате дека сите обврски можат да се одложат за друг ден.

ЉУБОВ: Размислувате за брак. Не сте сигурни дали вашиот партнер е подготвен за такво нешто. Тие би сакале да покажат иницијатива во таа насока.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е слаб.

ЛАВ

РАБОТА: Заслужувате одмор. Вие не ве интересира работата, ниту пак е во вашиот ум. Потребен ви е пауза од обврските.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Го сметате за стабилен и силен. Не го забележувате незадоволството на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Гледајте да го зајакнете имунитетот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Не сте расположени за работа. Мислите дека е многу подобро да се одморите отколку да работите.

ЉУБОВ: Среќни сте со бракот. Саканата личност е полна со разбирање, грижлива и нежна. Ви се допаѓа нејзиното внимание.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

РАБОТА: Направете тајни деловни планови. Тие се прилично грандиозни и нереални, но не сте свесни за тоа.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни од вашата врска со сопругата. Вие сте максимално посветени еден на друг.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Не ве интересира работа. Мислите дека за сè има време и место, а денес не е ден за работа.

ЉУБОВ: Целосно сте насочени кон сопругата. Емоциите и страста се потенцираат, и покрај должината на бракот.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Полни сте со енергија и расположени за работа. Се посветувате целосно на тоа и постигнувате одлични резултати.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Тој ја разбира вашата амбиција да ги подобрите вашите финансии.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Сè уште не сте подготвени да се посветите на работата. Вие сте посветени на вашето семејство и тоа е ваш приоритет.

ЉУБОВ: Уживате во страсна врска. Вашиот партнер ви дава сè: чувство на сигурност, но исто така љубов и страст.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Воспоставувате деловни контакти и договарате деловни состаноци. Вие сте полни со енергија и желни да се докажете.

ЉУБОВ: Брачната заедница е стабилна. Треба да бидете сами со вашиот партнер, без семејство и пријатели.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

РИБИ

РАБОТА: Размислувате за бизнис и финансии. Комуницирате со соработници и договарате пократко службено патување.

ЉУБОВ: Среќни сте со бракот. Во суштина, тие не би менувале ништо. Брачен партнер е вашата потпора во животот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote