in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ЈУЛИ: Ве очекува мирен одмор за душа и тело! Лавот се согласува со другите, тежок со себе; Бик упорно ја отфрла реалноста; Јарец уморен од живот; Девица во тешки мисли

ОВЕН

Акумулирате голем стрес и напнатост во деловното опкружување и сте незадоволни од тоа. Отворено покажете им ги своите намери на саканата личност и таа ќе ви покаже дека е среќна што ве има покрај себе. Грижете се за забите.

 

БИК

Вие сте максимално посветени на вашата работа и сакате да постигнете најдобри можни резултати за да бидете навистина задоволни. Одлучивте да преземете иницијатива кон започнување врска со личноста со која претходно флертувавте. Вкочанетоста ве мачи.

 

БЛИЗНАЦИ

Не очекувајте премногу помош околу вашите деловни проблеми. Некои работи ќе треба сами да ги решите. Доаѓате да запознаете личност која претходно ви покажувала емоции. Можни се проблеми со бубрезите.

 

РАК

Ќе ви треба многу трпеливост да ги решите деловните проблеми што ги имате. Можеби ви е многу тешко да ја препуштите целата контрола на вашата сакана, но навистина ви треба сега. Намалете го внесот на бонбони.

 

ЛАВ

Вашата финансиска состојба е променлива, но во иднина имате големи шанси за добри промени. Вашиот партнер е верен кон вас и вие сте среќни кога сте заедно. Можно е да се размислува за брак и заедница. Проблеми со вртоглавица.

 

ДЕВИЦА

Покажете дека сте подготвени да се посветите на својата работа со цел да ги постигнете целите што си ги поставивте себе си. Малку сте разочарани од тоа како изгледаат односите меѓу вас и вашата сакана. Се чувствуваш добро.

 

ВАГА

Успеавте да ги решите проблемите и се чувствувате олеснети. Ве очекува многу поволен ден за полето на работа. Треба да и покажете на вашата сакана колку се грижите за нив. Ве чека романтична атмосфера. Гледајте ги стапалата.

 

ШКОРПИЈА

Обидете се да се држите до секојдневните деловни задачи за да можете да решите сè на време. Ви се допаѓа вниманието што го добивате од спротивниот пол, но сè уште не сте подготвени за нова врска. Посетете лекар на преглед.

 

СТРЕЛЕЦ

Tryе се обидете да ја одржите постојната состојба на полето на работата, бидејќи тоа ви одговара доста. Ве очекува интересна средба со личност која ќе покаже дека има добри и искрени намери кон вас. Треба да пиете повеќе течности.

 

ЈАРЕЦ

Вие сте многу решени во намерата да постигнете деловен успех и нема да застанете додека не ги постигнете своите амбиции. Можно е да имате привремена криза во врската со вашата сакана. Вие би уживале во масажа и релаксација.

 

ВОДОЛИЈА

Имате силно верување дека ќе бидете успешни на полето на работата и дека следниот период ќе ви биде многу добар. Засега немате многу промени кога станува збор за полето на убовта. Вие самите не сте подготвени за промени. Денес сте многу чувствителни.

 

РИБИ

Можно е да не знаете која одлука е најдобра за вас и да имате прилично неизвесна ситуација на полето на работата. Може да очекувате дека ќе се согласувате добро со саканата личност денес. Потребен ви е повеќе сон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote