in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ЈУНИ: Девиците треба да се грижат за имунитетот, Раковите се чувствителни, а среќата им се насмевнува на ЉУБОВЕН ПЛАН

Овен

Работа: Овенот го чека многу солиден ден пред се да се справи со новите планови кои допрва треба да се реализираат во наредниот период. Не е лошо да ги слушате советите на добронамерните соработници од вашето деловно опкружување, тоа ќе ви користи.

Љубов: Ново познанство, на сосема неочекувано место, денес би можело да биде тест за вашите способности за заведување. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Поставете приоритети и одете чекор по чекор кон имплементација. Не би било лошо доколку денес правите се без некое поголемо форсирање, опуштено.

Љубов: Доколку до сега сте имале некакви сомнежи и нерешени прашања, еве ви шанса успешно да ги решите.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Не грижете се ако не успеете да завршите некои од задачите што сте ги зацртале навреме, веројатно и онака премногу сте се оптовариле.

Љубов: Евентуално ново познанство во најава би можело да биде навестување на промени и нова убава љубовна приказна. Бидете весели и шармантни.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Ќе ви треба многу време и енергија за да ги решите проблемите останати од претходниот период, но тоа не треба да ве оптоварува премногу. Досегаш сè без многу мака да завршиш.

Љубов: Обидете се трпеливо да и објасните сè на саканата личност, особено ако има погрешна интерпретација на расправиите и слично.

Здравје: Чувствителност на белите дробови.

Лав

Бизнис: Не би било лошо доколку вашите бизнис идеи ги реализирате етапно, чекор по чекор, немате причина за брзање и форсирање.

Љубов: Преиспитувањето на некои ваши ставови и однесување би можело да биде тема на разговорите со вашиот партнер денес. Треба да наидете на разбирање од спротивната страна.

Здравје: Многу добро.

Девица

Бизнис: Девиците не треба да брзаат да донесат некои важни одлуки или да започнат некои нови идеи кои веќе некое време се крчкаат. Трпеливо чекајте поволен момент, времето работи за вас.

Љубов: Вашиот фокус овој петок најверојатно нема да биде на љубовната сфера, но обидете се да не ја запоставите саканата личност.

Здравје: Намален имунитет.

Вага

Работа: Многу добра комуникација и добро осмислен план за имплементација би можеле да ја стават Вагата во центарот на професионалните настани денес.

Љубов: Оние претставници на овој астролошки знак кои се спремни да се впуштат во освојувачки акции имаат многу поволни предиспозиции денес да блеснат со својот шарм и нагласена сензуалност.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Зголемениот обем на обврски ќе бара дополнителна реорганизација од Скорпијата. Не двоумете се да побарате помош од доверлив соработник.

Љубов: Ве очекува просечен ден на љубовен план. Можеби не е лоша идејата да ја препуштите иницијативата на другата страна.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Стрелец

Работа: Во суштина, овој петок ќе помине без непремостливи пречки на професионалниот пат за повеќето Стрелци.

Љубов: Нема предизвици на вашето љубовно поле. Бидете искрени и со отворено срце и нема причина да не бидете задоволни.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Јарец

Работа: Не се нервирајте ако другите соработници не можат да го следат вашиот ритам, работете на евентуално намалување на критериумите.

Љубов: Овој петок треба да го завршите и со убави, позитивни настани во љубовниот живот.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: За повеќето Водолии претстои одличен ден, со зголемен ангажман да се посветат на деловните задачи, како и на имплементација на некои сосема нови идеи.

Љубов: Бидете реални во вашите барања и очекувања кога е во прашање другата страна.

Здравје: Одлично.

Риби

Работа: Овој петок не се очекуваат големи промени и пресвртници на професионалниот фронт на повеќето Риби, па затоа не треба да се грижите премногу.

Љубов: Еве ден кога би можеле да ги поправите сопствените грешки, или подобро да разберете некои грешки на другата страна.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote