in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ЈУНИ: Пред вас е нова деловна соработка што носи добри промени! Јарецот уморен од животот, Близнаци на работ на исцрпеност, Рак задоволен од животот, Вагите имаат нова симпатија

ОВЕН

РАБОТА: Може да очекувате ден кога работата нема да ве оптерети многу. Пред вас е можност малку да се одморите. Слободното време ќе го искористите за некои други работи.

ЉУБОВ: Можно е некој близок да вложи многу напор да ве анимира и задоволи, време е да покажете дека го цените тоа. Возвратете со вашето внимание и љубов.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за хормоните за секој случај, ако претходно сте имале проблеми на ова поле.

 

БИК

РАБОТА: Можно е да планирате да направите некои важни промени поврзани со деловното поле затоа што има некои работи кои воопшто не ви одговараат. Имате добар ден пред вас.

ЉУБОВ: Уживате во случајни авантури на љубовно поле и не сте подготвени да влезете во потполно сериозна врска. Едноставно не сакате да се приближите до некого сега.

ЗДРАВЈЕ: Помал пад на имунитетот може да следи, затоа зголемете го внесот на витамини.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека поволен период за започнување на нов бизнис, ако имате испланирано такво нешто. Ако веќе сте во приватна деловна активност, имате нова шанса да заработите пари.

ЉУБОВ: Може да очекувате пресврти на полето на љубовта … Само што мислевте дека познавате една личност, кога тие ќе имаат шанса да ве изненадат. Ќе откриете многу.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро и немате некои поголеми проблеми во областа на здравството. Пред вас е поволен ден.

 

РАК

РАБОТА: Конечно ќе можете да дознаете некои нови информации што можат да ви бидат многу важни за деловната област. Бидете сигурни дека ги користите на вистински начин.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, имате многу поволна ситуација за нови познанства и флерт. Ако ви се допаѓа личност родена во знакот на Бик, ве очекува интересна ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е повеќе сон. Не се мачете и присилувајте се со напорна работа.

 

ЛАВ

РАБОТА: Можно е да напредувате во работата. Ве очекуваат придобивки кои значително ќе го подобрат вашето расположение. Ќе треба да се пофалите пред другите.

ЉУБОВ: Може да очекувате убав ден ако сте во врска или брак. Ве очекуваат страсни моменти со вашата сакана. Ако сте слободни, можеби ќе ви се допаднат Близнаците.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка, па затоа грижете се малку повеќе за себе во овој период.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Се обидувате да оставите добар впечаток на вашите соработници и да изградите добра деловна атмосфера со нив. Важно е да бидете во убава околина и хармонични односи.

ЉУБОВ: Можно е да сте имале некои ситни несогласувања со вашата сакана, но исто така и дека со текот на времето, како што се менувате и двајцата, вашата врска може да биде подобра и подобра …

ЗДРАВЈЕ: Не треба да има проблем. Генерално се чувствувате навистина добро.

 

ВАГА

РАБОТА: Имате можност да ја обновите соработката со личност со која во минатото сте имале многу добри односи. Потрудете се да и претставите нов деловен проект.

ЉУБОВ: Ако сакате личност, денес е многу добар ден да започнете романтични настани со него. Покажете дека сакате нешто повеќе од авантура.

ЗДРАВЈЕ: Може да очекувате многу солидна ситуација во оваа област, без никакви проблеми.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Во текот на денешниот ден, нема да имате нови промени поврзани со деловното поле. Ситуацијата е прилично опуштена. Направете ги само оние основни, секојдневни одговорности.

ЉУБОВ: Обидете се да прифатите некои од работите што ви ги кажува вашиот партнер како вистинити, не се сомневајте во сите нејзини адути. Покажете дека сте подготвени да бидете малку пофлексибилни.

ЗДРАВЈЕ: Ве придржува вкочанетост во грб. Би било добро да започнете да правите неколку вежби за ‘рбет.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Може да очекувате да бидете придружени со фактор на среќа, затоа е добро време за некои помали ризици. Е имате можност да направите подобрувања во областа на заработката.

ЉУБОВ: Поволен ден е да започнете нова емотивна врска со личност што ја сакате. Влегувате во одлична фаза за loveубов! Може да се надевате на убави настани.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте цигари и чад од тутун. Обидете се да се грижите за дишните патишта.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Правите важни промени во областа на работата, можно е некои работи да се случат сосема неочекувано. Сепак, ќе се справите добро во новите околности.

ЉУБОВ: Ќе уживате во страсни моменти со личност со која имате некаква случајна љубовна врска. Пред вас е ден во кој ќе имате убави и интересни моменти.

ЗДРАВЈЕ: Би сакале да одвоите малку време денес за да ги наполните батериите.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Денес, вашата практична страна ќе биде нагласена. Beе можете да направите многу работи од областа на работата. Вие сте многу добар организатор и имате креативни идеи.

ЉУБОВ: Не е секогаш лесно да ги покажете своите емоции, но денес некои зборови можат да излезат сами од вас. Ќе го изненадите вашиот партнер, кој ќе ви покаже чувство на олеснување.

ЗДРАВЈЕ: Можно е мало намалување на имунитетот. Зголемете го внесот на витамини и работете на подобра диета.

 

РИБИ

РАБОТА: Може да очекувате збир на околности што ќе ви помогнат и кои ќе ви донесат позитивни промени. Иако можеби не се надевавте на нови случувања толку брзо, тоа ќе дојде.

ЉУБОВ: Пред вас е можност да стапите во убава врска со личност со која би можеле да имате важни настани во иднина. Љубовта ви тропа на врата!

ЗДРАВЈЕ: Би сакале да се дружите со пријателите во опуштена атмосфера, ви треба олеснување.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote