in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ: Проблемите постојат за да се решаваат, а не да се бега од нив! Вагите се борат со здравствени проблеми, Бикот постојано тера по свое, Шкорпијата ништо не ја интересира

Овен

Работа: Треба да ви се даде барем една убава можност да се истакнете со нови идеи и предлози за подобрување на целиот деловен процес. Користи го.

Љубов: Покажете трпение и толеранција, доколку се најдете во ситуација да мора да му објасните некои работи на саканата личност.

Здравје: Спијте доволно.

Бик

Работа: Добар ден е да им наметнете некоја од новите идеи на оние кои одлучуваат, односно да бидете предводници на еден сосема нов деловен проект.

Љубов: Многу интересно познанство демне денес на вашиот љубовен хоризонт. Можеби вреди да се вложи труд, бидејќи ветува приказна на долг рок.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Добриот пристап и организација, обезбедуваат добра основа за извршување на професионалните обврски навреме и во рамките на временските очекувања.

Љубов: Можни се искушенија кога се во прашање нови познанства. Можно е да стапите во контакт со зафатена личност.

Здравје: Потребен ви е добар и квалитетен сон.

Рак

Работа: Бидете внимателни и внимавајте на несигурните соработници доколку имате намера да покренете иницијатива за влегување во нови деловни соработки, особено со странски земји.

Љубов: Долгите дискусии и објаснувања би било паметно да се избегнуваат во текот на овој ден што е можно повеќе.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Лав

Работа: За Лавовите е доста напорен ден, па советот е да не започнувате нови проекти додека не завршите со претходните обврски. Грижете се за документација, документација.

Љубов: Слободните претставници би можеле да бидат во искушение кога станува збор за нови познанства. Личноста би можела да биде малку, мистериозна и недопирлива, што секако може да ви претстави вистински предизвик.

Здравје: Хронични заболувања.

Девица

Работа: Доколку успешно ги завршивте вашите претходни обврски, треба поконкретно да се справите со новите професионални предизвици. Бидете прецизни и детални.

Љубов: Претераните анализи и враќањето назад во времето би можеле да ве одведат во спротивна насока од она што го сакате.

Здравје: Промени во расположението.

Вага

Работа: Обидете се да избегнете посериозни вербални расправии со претпоставените, само ќе се запрете.

Љубов: Време е да ги пребарате партнерските односи и да се обидете да елиминирате се што не е правилно и од што сте незадоволни.

Здравје: Чувствителност на долниот дел на грбот, колковите.

Шкорпија

Работа: Може да добиете интересен предлог од некој кој би сакал да ви се придружи и да започнете приватен бизнис.

Љубов: Постои можност да влезете во врска, а советот е да не бидете претерано неодлучни.

Здравје: Најдобро ќе се ослободите од стресот и напнатоста со физичка активност.

Стрелец

Работа: Уште еден многу добар ден е пред Стрелецот. Бидете спремни на се, искористете го сето свое знаење и искуство, тоа ќе биде мапа за некои идни времиња.

Љубов: Со малку среќа и доза на разбирање од другата страна, реално е трудот да поправите некои работи во вашата врска да се исплати.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Може да ве очекуваат проблеми во делот на комуникацијата и организацијата, каде што можни се недоразбирања и разлики во разбирањето на комплетната деловна ситуација.

Љубов: Денеска обидете се да заобиколите мали престрелки и престрелки. Не ви требаат ни недоразбирања во комуникацијата на љубовен план.

Здравје: Можна минлива главоболка.

Водолија

Работа: Не брзајте со ништо и никого, оставете ги работите да течат и нема причина да не завршите успешно се што сте планирале за денес.

Љубов: Ве очекува позитивна енергија на емотивен и љубовен план, што значи дека е добар момент да преземете конкретни чекори за подобрување на постоечките врски.

Здравје: Обидете се да ја пронајдете потребната рамнотежа помеѓу обврските и одморот.

Риби

Работа: Повеќе или помалку сè треба да биде натпросечно, дури и со вообичаеното трошење енергија поради брзото темпо што е неопходно за квалитетот на завршувањето на деловните обврски.

Љубов: Продолжете во истиот правец со иста енергија, имате многу заеднички работи со личноста која неодамна ја запознавте.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote