in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ: Вагите на работа ги чека стапица, додека Шкорпијата е вљубена до уши, а ги чека нов почеток

Овен

Работа: Овен очекувајте малку поопуштено темпо овој ден, но сепак ќе бидете во договори и средби со луѓе кои ви се важни во бизнисот.

Љубов: Ве очекува одличен ден и на љубовен план за да поминете убави моменти заедно во домашна атмосфера.

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

Бик

Работа: Можно е денеска да доживеете одредено забавување на полето на организацијата и договорите за кои мислевте дека во голема мера се успешно завршени. Не се нервирајте премногу.

Љубов: Справете се со вашата врска, плановите за иднината, искористете ги позитивните аспекти бидејќи сте на иста бранова должина.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Близнаци

Работа: Вашиот труд и труд полека се исплатуваат. Можеби очекувате унапредување или промена на деловната позиција. Само напред.

Љубов: Можете да поминете одлично заедно, да уживате во некои убави работи, а патем да разговарате за многу прашања кои до сега биле проблем или камен на сопнување во вашата врска.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

Рак

Работа: Овој ден на Раковите им носи вистински професионален поттик и леснотија во извршувањето на сите деловни задачи.

Љубов: Новата движечка сила ќе се почувствува и на љубовно поле, па се очекува да бидете иницијатори на барем еден убав настан. Уживајте.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Лав

Работа: Работата се одвива со стабилно темпо, има одредени тешкотии и одредени ограничувања, но вие успевате да се справите со тоа.

Љубов: Квалитетот на вашите врски сега зависи првенствено од вас, затоа сериозно запрашајте се што можете да направите за да бидете и двајцата среќни и задоволни.

Здравје: Спијте доволно.

Девица

Работа: Ви претстојат бројни настани, почнувајќи од документација, договори, подмирување на заостанатите долгови. Нема причина за страв, се ќе успеете да доведете до крај.

Љубов: И вие и вашата сакана ќе уживате во движењето и дружењето, поминувајќи повеќе време заедно.

Здравје: Можна напнатост, нервоза.

Вага

Работа: Не одолговлекувајте во некои одлуки, но и не брзајте да го искажете вашиот личен став кога е во прашање полето на работа, бидејќи може да имате поголеми или подобро кажано пожестоки последици.

Љубов: Реално гледано, не постои проблем во вашите емотивни односи. Дури и да успеете на кратко да воспоставите врска со саканата личност, многу брзо ќе ве совладаат несогласувања.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Шкорпија

Работа: За се што правите поврзано со деловниот сегмент, ќе имате чувство дека правите чекор напред, па назад. Скокаш сè како што треба, а потоа во последен момент некако се раствора, се одложува или останува недовршено. Ќе помине и ова.

Љубов: Во некои врски, акцентот би можел да биде ставен на планирање на заедничкиот живот или уредување на домот. Уживајте.

Здравје: Пазете се од настинки.

Стрелец

Работа: Можно е да бидете во контакт со личност која е исклучително сериозна и чија работа ја почитувате и цените, па има силни можности за соработка.

Љубов: Ви претстои опуштен ден за да се посветите со посебно внимание и наклонетост на личноста за која се грижите. Уживајте.

Здравје: Можни метеоропатски реакции, главоболка.

Јарец

Работа: Иако не ве очекуваат сериозни предизвици на професионален план, мора да вложите многу напор за да покажете што знаете и што можете.

Љубов: Сè уште може да има промени во расположението во вашите врски, па затоа е потребна само малку поголема флексибилност за да дојдете на свое место.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Водолија

Работа: Деловните партнери, соработниците и вие сега имате иста цел, а заради таа цел и двајцата сте подготвени да ги надминете можните несогласувања и пречки. Само напред.

Љубов: Треба да поминувате повеќе време со саканата личност и да покажете дека можете да промените нешто и да го направите заемно задоволувачко.

Здравје: Намален имунитет.

Риби

Работа: Посебно треба да се нагласи дека внимавате на ситниците, бидејќи постои можност за грешки, особено во документацијата. Вратете се неколку пати и проверете сами.

Љубов: Не дозволувајте луѓе со лоша енергија да се држат до вас, да ви ги трошат ресурсите и да го скратите времето за релаксација.

Здравје: Психофизички замор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote