in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ: Раковите се опседнати со љубомората, Вагите се впуштаат во романса со колега

ОВЕН

РАБОТА: Ако водите приватен бизнис, конечно успевате да постигнете договори благодарение на дипломатијата и толеранцијата.

ЉУБОВ: Заинтересирани сте за љубов со таен тип. Емоциите работеа за вас и имате изразена потреба за блискост.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Ако се потпрете на интуиција, ќе бидете задоволни од развојот на бизнисот. Ако се обидете да постигнете нешто со сила, ве чекаат проблеми.

ЉУБОВ: Негувајте тајни емоции кон личност која официјално ви е пријател. Друг проблем е што било кој од вас е зафатен.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ќе имате нервози со финансиите. Вие го работите вашиот бизнис одговорно.

ЉУБОВ: Комуникацијата со сопругата не е хармонична, а причината е вашата нервоза и несигурност.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со мочниот меур.

РАК

РАБОТА: Комуникацијата е вашата силна страна. Во случај на какви било договори и состаноци, ќе бидете задоволни со резултатите.

ЉУБОВ: Вие сте многу љубоморни и несигурни кон себе и емоциите на вашиот партнер. Се плашите дека вашиот партнер нема да влезе во тајна врска.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: Не можете да ја завршите работата. Деловниот разговор не оди како што треба, па не можете да постигнете договор.

ЉУБОВ: Не сте целосно задоволни од вашиот брак. Другата половина изгледа опуштена и вкочанета.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Имате проблем со прилагодување. Има промена во деловните планови што ве исфрла од рамнотежа.

ЉУБОВ: Обрнете внимание на брачниот другар. Неговата работа не ве одделува. Постои личност која фрлила око на него.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

ВАГА

РАБОТА: Целата енергија ја насочивте на работа. Уживате во деловни обврски, но и флертувате со колега.

ЉУБОВ: Имате симпатии на работа со кои флертувате. Не сте сигурни што точно може да резултира од сето ова со оглед на статусот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Вие сте прилично упорни кога станува збор за деловни планови. Вложувате максимална енергија и постигнувате успех.

ЉУБОВ: Сопружникот е склон кон случаен флерт. Постои опасност да реагирате малку понасилно заради тоа.

ЗДРАВЈЕ: Синусите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте максимално фокусирани на деловните обврски. Вие сте енергични и амбициозни. Сакате да се докажете.

ЉУБОВ: Одличен ден за нови познанства и будење емоции. Би било добро да проверите дали другата страна има тајна симпатија или партнер.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе ве нервираат финансиите или ненадејниот, непланиран трошок. Вие нема да можете да воспоставите договор со соработници.

ЉУБОВ: Емоциите ви успеаја и многу сте љубоморни. Се обидувате да скриете колку ве интересира другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие воопшто не се согласувате со претпоставениот. Ставовите на другата страна се прилично ригидни и конзервативни, а вие попуштате дипломатски.

ЉУБОВ: Одличен ден за ново запознавање. Вие сте прилично опуштени затоа нема да можете да се претставите на вистински начин.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

РИБИ

РАБОТА: Имате одлична комуникација со странски партнери. Ве очекува проширување на деловната соработка.

ЉУБОВ: Одржувате контакт со сочувството и се обидувате да го направите редовно. Другата страна сè уште не е сигурна во нивните емоции.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote