in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 НОЕМВРИ: Време е за уживање! Бикот пука од енергија, Раковите се враќаат во минатото, Вагата води внатрешна борба

ОВЕН

Можно е да добиете сосема нова деловна понуда која повеќе ви одговара во сите работи. Комуникацијата со саканата личност не е добра и свесни сте за своите грешки но сепак ништо не менувате. Чувствителен уринарен тракт.

БИК

Имате многу енергија и сакате максимално да се посветите на работата! Ве очекува поволен период. Ќе имате можност да го покажете својот интерес на личноста која ви се допаѓа. Ве очекува убава врска. Опуштете се со драги луѓе.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува позитивна деловна атмосфера. Нема да имате никакви грижи и проблеми. Уживате во убава комуникација со саканата личност. Доколку сте слободни, ви доаѓа ново познанство. Проблеми со синусите.

РАК

Можеби нема да можете да реализирате се што сте сакале. Засега помирете се со мали смени. Ќе имате можност да го обновите контактот со личност од која се уште не сте закрепнале. Минатото се враќа. Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Денешниот ден не е премногу поволен за вашата работа, затоа внимавајте да не имате поголеми компликации. Имате можност уште повеќе да се зближите со личноста која ви се допаѓа. Транзиторна кашлица.

ДЕВИЦА

Дајте си малку повеќе време за да ги реализирате вашите планови. Не дозволувајте нервозата и нетрпеливоста да ве фатат. Ви се допаѓа вниманието што го добивате од една личност, но не сте сигурни дали таа сака врска. Склони сте кон воспаление.

ВАГА

Ве очекуваат важни настани, па затоа е клучно сега да се поставите на вистинскиот начин. Влеговте во период кој може да ви биде потежок, доколку сте во брак. Можно е да се водат големи внатрешни борби. Вкочанетост.

 

ШКОРПИЈА

Пред вас се нови случувања во бизнисот. Не можевте да предвидите некои пресврти. Ве очекува можност заедно со саканата личност да решите некои дилеми и на некој начин да ја зацврстите врската. Се чувствуваш добро.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекуваат промени на полето на работа. Ако сакавте нова работа, можете да ја добиете сега. Партнерот полека го губи трпението. Во некои работи не можете да одите против себе. Можни се проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Не ви е проблем максимално да се посветите на работата кога знаете дека ќе бидете обештетени на вистински начин. Доколку имате партнер, пред вас е одличен период во кој одлично ќе се сложувате. Грижете се за вашата глава.

ВОДОЛИЈА

Имате многу деловни обврски, па некои работи полесно ви создаваат тензија и притисок. Можно е да се надевате дека вашата сакана ќе може да ви прогледа низ прсти иако сте згрешиле на различни начини. Нагласен е падот на имунитетот.

РИБИ

Можете да очекувате позитивни промени во деловниот план. Соработката со странство може добро да се исплати. Ве очекуваат интересни настани со личноста со која долго време флертувате. Имате доволно енергија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote