in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 АПРИЛ: Лавовите решаваат деловен проблем, Стрелецот го очекува расправија со партнерот

ОВЕН

РАБОТА: Ве чека динамична комуникација со колегите, но нема да можете да постигнете заеднички договор.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со сопругата. Таа се оградува од вас и изгледа прилично незаинтересирана за брак.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

 

 

БИК

РАБОТА: Добар ден е да заминете на кратко службено патување и да воспоставите деловна соработка. Вие сте напнати, додека другата страна е опуштена и прилагодлива.

ЉУБОВ: Почнувате расправија со вашиот партнер. Повторно му го кажувате истото, што му пречи на вашиот партнер. Не успевате да решите проблем.

ЗДРАВЈЕ: Време е да го посетите стоматологот.

 

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вие сте многу амбициозни. Вашата сегашна работа ја извршувате исклучително професионално, додека работите на нови деловни идеи.

ЉУБОВ: Неповолен ден за љубов. Ве очекуваат проблеми од областа на комуникација и тотално недоразбирање со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

 

РАК

РАБОТА: И покрај неограничените проблеми што ве мачат од сите страни, убедени сте дека ќе можете да ги надминете сите до еден.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која е во странство. Освен што фантазирате за љубовта, нема конкретни настани.

ЗДРАВЈЕ: Црниот дроб е чувствителен.

 

 

ЛАВ

РАБОТА: Успевате да решите деловен проблем благодарение на тајната помош на пријател. Затоа сте добро расположени и оптимист.

ЉУБОВ: Брачниот другар ви е прилично ладен. Се обидувате да ја обновите комуникацијата, но на крајот завршувате со расправии.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

 

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Проблеми ве очекуваат на работа. Вие сте доста загрижени затоа што не сте во можност да ги решите.

ЉУБОВ: Ве чека ново познанство. Другата страна ви се допаѓа на прв поглед и вие сте малку збунети во врска со тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со жолчката.

 

 

ВАГА

РАБОТА: Вие сте многу вреден и посветен. Работата се одвиваше нормално. Сфаќате нови деловни идеи и планови.

ЉУБОВ: Бракот е во сериозна криза. Не сте подготвени да се борите за него. Се сомневате во неговиот опстанок.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Интуицијата ви кажува една работа, и кога ќе размислите за деловни потези, ќе се појави нешто друго како најдобра опција.

ЉУБОВ: Јасно ви е дека сопружникот е целосно незадоволен од бракот и нема желба да се бори за негово одржување.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

 

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Одличен ден е да побарате кредит или заем или приход ако веќе сте аплицирале за пари.

ЉУБОВ: Неповолен ден за убов. Комуникацијата со другата половина се претвора во бесконечна кавга со која не менувате и решавате ништо.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

 

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате тенденција да правите грешки во брзање. Бидете прецизни и јасни кога комуницирате во деловна активност.

ЉУБОВ: Брачниот другар се обидува да ја подобри вашата врска. Не ви е гајле. Се прашувате колку долго ќе ја форсира врската што во суштина е завршена.

ЗДРАВЈЕ: Постои можност за повреда на екстремитетот.

 

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Вие сте воодушевени од резултатите од работата. Имате прилично оптимистички став за развој на бизнисот.

ЉУБОВ: Неповолен ден за убов. Не успевате да ги надминете проблемите што ги имате со другата половина.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

 

 

РИБИ

РАБОТА: Вие сте оптимисти, самоуверени, вредни и енергични. Имате впечаток дека ќе ги решите сите проблеми за кратко време.

ЉУБОВ: Нов познанство е пред вас. Другата страна остава феноменален прв впечаток. Ви се допаѓа нејзината сила, знаење и упорност.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote