in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ДЕКЕМВРИ: Преку кругот на пријатели добивате можност за запознавање и флерт! Лавовите се склони кон настинки, Јарците уживаат во осаменост, Водолијата може да сонува за зафатена личност

ОВЕН

Деновиве ве окупираше нервоза и можно е да направите грешки кои не ги забележувате. Желни сте за промени на љубовно поле, како и нови авантури. Прифатете ја поканата на пријател за заедничка прошетка. Ќе уживате во одењето во природа.

БИК

Не се наметнувајте премногу и не се уморувајте од работните места што можеби чекаат. Можни се помали кавги со вашиот сопружник. Чувствувате дека врската е заладена. Можни проблеми со бубрезите. Консултирајте се со уролог, со потребните тестови.

БЛИЗНАЦИ

Поволен ден за создавање нови идеи и организирање на работата. Ќе носите добри одлуки, но и резултати. Постои можност да запознаете личност која ви се допаѓа долго време и немате храброст да и пријдете. Проблеми со видот.

РАК

Посветени сте на работата и доволно подготвени да судите ладно во кризни ситуации, со носење правилни одлуки. Ако сте во брак, сакате оддалеченост од партнерот. Партнерот ќе побара од вас објаснување. Дигестивни проблеми.

ЛАВ

Поволен ден за деловни преговори како и за комуникација со соработниците. Ќе запознаете интересна личност во блиско опкружување. Размислувањето за можна врска целосно ќе ве окупира. Склони сте на настинки. Правете превентивни анализи.

ДЕВИЦА

Загрижени сте за високите трошоци кои ве очекуваат. Не е сè толку црно како што изгледа на прв поглед. Имате силна потреба од сигурност, потребно ви е партнерот на некој начин да ги потврди вашите желби и планови. Зголемен апетит.

ВАГА

Не сте претерано заинтересирани за работа и сакате одмор. Прилично сте ентузијасти и лесно се заљубувате, но прашање е дали ова е личноста која е добра за вас. Проблеми со низок крвен притисок. Консултирајте се со кардиолог.

ШКОРПИЈА

Ќе ви треба малку време за да организирате сè како што сакате. Благодарение на организацијата, успевате се да завршите на време. Не сте доволно заинтересирани за справување со емоционалните проблеми. Слаба циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Поволен ден во кој можете да очекувате помош од блиски индивидуални соработници во бизнисот. Преку кругот на пријатели добивате можност да се запознаете и да флертувате. Искористете ја шансата. Чувствителен нервен систем. Лесно е да те повредам, да те растажиш.

ЈАРЕЦ

Овој ден не е премногу поволен и не треба да ризикувате или да донесувате избрзани одлуки. Сакате осаменост, немате намера драстично да менувате некои работи во блиска иднина. Можни болки во грбот. Претерувате!

ВОДОЛИЈА

Доколку планирате соработка во странство или патување, овој период е поволен.
Можно е да фантазирате за личност која е зафатена. Во моментов не е паметно затоа што со неа би имале само тајна врска. Нема поголеми проблеми.

РИБИ

Можно е финансиски да имате среќа во текот на денот. Бидете отворени за сите нови опции. Затворени сте и тешко ви е искрено да му кажете на партнерот што ве мачи. Чувствителен урогенитален тракт. Консултирајте се со уролог.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote