in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ЈАНУАРИ: Рибите се соочуваат со големи предизвици на работа

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ќе ве нервира повеќе поради недостаток на работа и пари.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Поради деловни проблеми, не сте премногу фокусирани на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Ве чека разговор со претпоставен за понатамошните планови.

ЉУБОВ: Вие сте во фаза на интензивна комуникација. Запознавате нови луѓе, се дружите, но никој не ве привлекува емотивно.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот се развива нормално. Разговарате за нови деловни планови со вашиот претпоставен. Вие сте загрижени за лошите финансии.

ЉУБОВ: Брачниот другар е расположен и нервозен. Затоа избегнувате комуникација со него. Не сакате да влезете во конфликт.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Ако барате работа, шансите да ја добиете се многу мали. Вие сте доста загрижени за недостатокот на работа.

ЉУБОВ: Многу сте љубоморни на емотивниот партнер, иако нема реална потреба од тоа. Вашиот партнер е лојален кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЛАВ

РАБОТА: Работата е целосно блокирана и не успевате да направите ништо во врска со тоа. Вие сте прилично фрустрирани од ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Врската со брачниот другар е многу напната. И двајцата сте во неволја, затоа се празните едни од други.

ЗДРАВЈЕ: Главата е чувствителна.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот поврзан со странство е успешен и ви носи пари. Генерално сте загрижени за работата.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, таа неизбежно завршува. Прашање е на денот кога ќе се случи официјалното раскинување.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот се развива нормално, без тешкотии и стрес. Размислувате за нови деловни планови.

ЉУБОВ: Задоволни сте од вашата врска со сопругата и покрај тоа што тој има проблеми што го прават неограничен и напнат.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Вие сте толку незадоволни од работата каде што не се гледате себе си во иднина што неотповикливо се повлекувате.

ЉУБОВ: Имате ситница за која многу размислувате, но засега не сте подготвени да покажете иницијатива кога станува збор за врските.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот се развива нормално. Имате нови идеи како да го модернизирате работниот процес во иднина.

ЉУБОВ: Не ве интересира емоционалната сфера. Ако сте слободни, не правите ништо за да го промените вашиот емотивен статус.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од ревматизам.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако водите приватен бизнис, вие сте во тотален хаос поради катастрофалната деловна состојба.

ЉУБОВ: Воопшто не ве интересира емоционалната сфера. Размислувате исклучиво за работа и како да добиете пари.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, размислувате за нови идеи што планирате да ги примените на работа. Ве чека финансиска добивка.

ЉУБОВ: Врската со брачниот другар е катастрофална. Ниту зборувате, ниту сакате да ја подобрите врската.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на промени во расположението.

РИБИ

РАБОТА: Ве очекуваат предизвици на работа кои нема да можете да ги решите. Вие сте прилично деморализирани поради ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Имате симпатија, но засега не ги покажувате чувствата. Склони сте на фантазија, а не на конкретна акција.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со коските.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote