in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ЈУЛИ: Рибите мора добро да ги отворат очите кога е во прашање работата, големи промени ги очекуваат дури 3 знаци Девицата во љубовен занос, Лавот мрачен, Бикот успешен на сите полиња

Овен

Работа: Многу добар ден за професионално претприемништво и преземање иницијатива во деловната сфера е пред Овенот. Можно е и да постигнете нов деловен договор.

Љубов: Ако денот се познава до утрото, ќе имате одличен период на љубовно поле. Изненадете ја вашата сакана со подарок.

Здравје: Одморете се доволно.

Бик

Работа: Побавниот и нешто поинертен работен ден не мора да значи ништо особено лошо. Не треба ништо да форсирате, приоритет треба да ви биде извршување на основните задачи.

Љубов: Личност која неодамна ви го привлече вниманието и со која сте имале позитивен контакт, денес може многу пријатно да ве изненади.

Здравје: Внимавајте на исправноста на храната што ја консумирате.

Близнаци

Работа: Кај повеќето Близнаци ќе бидат видливи спремни моменти и голем деловен ангажман, но некој ќе се обиде да ве исмее и да ве претстави пред претпоставените во најлошото можно светло, па бидете внимателни.

Љубов: За нешто посериозно почекајте поповолен љубовен период, а денес дефинитивно ќе имате повеќе можности за флерт и неврзани муабети.

Здравје: Пазете се од вирусни, бактериски инфекции.

Рак

Работа: Оваа среда ќе имате големи обврски и зголемен обем на работа. Бидете внимателни за зделките и договорите што ги правите.

Љубов: Вашата неодлучност и преиспитување нема да ве доведат до посакуваната цел кога се во прашање новите љубовни предизвици. Почекајте поповолен период.

Здравје: Можна главоболка, метеоропатски реакции.

Лав

Работа: За очекување е типичните Лавови денес да одат со полна сила со високи цели, но и со реални изгледи за успешно реализирање на повеќето од овие цели на големо задоволство.

Љубов: Лавовите преземаат иницијатива во емотивните врски, но на вашиот шармантен, неодоливо топол начин. Насочете ги настаните во насока во која сакате, сега е вистинскиот момент.

Здравје: Можни помали проблеми со ‘рбетот.

Девица

Работа: Повеќе или помалку сè треба да биде под контрола за луѓето родени во знакот Девица на деловен план, со минимални шанси нешто сериозно да го наруши.

Љубов: Поголемиот дел од слободните членови генерално ќе бидат незаинтересирани и без иницијатива на љубовно поле, а нема можности кои би ве заинтригирале.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Вага

Работа: Најтипичните Ваги практично треба само да продолжат таму каде што застанале, со полна пареа и големи чекори кон професионалните цели, бидејќи следи забрзување на деловните настани.

Љубов: Оние претставници на овој знак кои се желни за големи промени во љубовната сфера, од денес можат со полна пареа да запознаат нови можности.

Здравје: Можна главоболка.

Шкорпија

Работа: Она што зависи од вас треба да го правите правилно и без грешки, сепак можни се сплетки и подметнувања од соработници, па внимавајте кои информации кому ги давате.

Љубов: И двајцата сте под притисок и ви треба олеснување. Бидете иницијатор на акција за изненадување денес.

Здравје: Пазете се од физички повреди.

Стрелец

Работа: Овој ден би можел да биде еден од најуспешните за повеќето Стрелци на професионално поле, под услов да си ги поставите приоритетите и да не се расфрлате на многу правци.

Љубов: Многу е добар ден за дружење, излегување. Вашиот шарм и неодолива насмевка ќе привлечат барем една интересна личност достојна за вашето внимание и труд. Уживајте.

Здравје: Намален имунитет. Јади здраво.

Јарец

Работа: Добар работен ден пред се за оние Јарци кои веќе се на стабилен професионален пат, нема знаци на непријатни изненадувања или причини за поголеми проблеми.

Љубов: Овој ден ви носи добри шанси за контакт со некој кој би можел да ви биде интересен и многу инспиративен. Уживајте.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта, пазете се од настинки.

Водолија

Работа: Денот не е лош за реорганизација и забрзување на реализацијата на претходно прифатените обврски, не форсирајте брзи промени на плановите, тоа ќе го направи некој друг од деловното опкружување пред вас.

Љубов: На вашата љубовна врата тропа или стара љубов или сосема нова љубов, но комуникацијата може да биде невешт и бавна за вашите критериуми.

Здравје: Можна напнатост, спијте доволно.

Риби

Работа: Типична Риба има многу работа и треба да бидете внимателни кога потпишувате важни документи.

Љубов: Доколку сте задоволни од постоечката љубовна ситуација во љубовната сфера, уживајте во неа, а можно е и вашата врска да добие нова, повисока димензија.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote