in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ЈУЛИ: Ве очекува поголема финансиска добивка! Близнаците се амбициозни, Вагите се чувствуваат одлично, на Рибите се им оди од рака!

ОВЕН

Одличен ден е да разговараме за добивање заем, позајмување, наоѓање спонзор. Сè што е поврзано со туѓи пари оди добро за вас. Вие сте доста заинтересирани за сочувство и убедени сте дека тој ќе донесе одлука да биде со вас. Здравјето е стабилно.

 

БИК

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Бизнисот стагнира, а вие не успевате да го поместите од истата точка. Фрустрирани сте од ситуацијата во бракот затоа што партнерот изгледа тотално незаинтересиран. Имунитетот се намалува. Треба да го подигнете.

 

БЛИЗНАЦИ

Ве чека прилив на пари, што го крева расположението. Вие сте доста амбициозни и вредни и во основа сте задоволни од тоа како се развива бизнисот. Вие сте прилично незадоволни од емоционалната сфера и неможноста да најдете партнер. Здравјето е стабилно.

 

РАК

Пробната област е добро илустрирана. Тужбата или оди одлично или веста за одлуката ја добивате во ваша корист. И покрај тешкотиите, вие сте полни со надеж дека брачната врска ќе се подобри. Здравјето е одлично.

 

ЛАВ

Ве очекува нова деловна понуда. Финансиски гледано, прилично е примамливо, затоа сериозно размислувате за тоа. Веднаш запознавате личност која ви се допаѓа и имате врски во странство. Здравјето е стабилно.

 

ДЕВИЦА

Ве нервираат на работа поради лошата соработка со странци. Ве чека ненадеен трошок што ве исфрла од такт бидејќи финансиската состојба е многу лоша. Не ве интересира емоционалната сфера. Здравјето не е најдобро и нервите се најзагрозени.

 

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна и сè се одвива во мир и на задоволителен начин. Емотивно сте незадоволни и одеднаш влегувате во расправија со вашиот партнер што доведува до ненадеен раскин. Здравјето е стабилно.

 

ШКОРПИЈА

Наместо да се фокусирате на работи што ви одговараат, вие се фокусирате на проблем што долго време не сте можеле да го решите. Задоволни сте од стабилна емотивна врска. Во областа на здравјето, бубрезите се прилично чувствителни.

 

СТРЕЛЕЦ

Работата не оди како што треба. Има многу одложувања, проблеми, тешкотии, нервоза. Имате впечаток дека работите на решавање проблеми што е невозможно да се решат. Уживате во отворен и опуштен разговор со сопругата. Вашиот имунитет се намали.

 

ЈАРЕЦ

Задоволни сте како се одвиваат деловните преговори, иако имате неколку адути кои сè уште не ги откривате во случај на заглавување на преговорите. Не ве интересира емоционалната сфера ниту сакате да ја подобрите. Здравјето е стабилно.

 

ВОДОЛИЈА

Одличен ден е за решавање на правни проблеми и за комуникација со претставници на медиумите. Оставате впечаток на сериозна, сигурна и одговорна личност. Уживате да бидете близу до вашата сакана. Се чувствувате силно.

 

РИБИ

Скоро сè оди добро за вас: соработка со странци и претпоставен. Вие сте доста загрижени за финансиите и поради нив сте дури и нервозни. Вашиот сопружник ви пружа емоционална и материјална поддршка. Здравјето е стабилно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote