in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 МАЈ: Посветете му се на партнерот, не дозволувајте бракот да страда! Бикот страда од недостаток на концентрација, Јарецот тврдоглаво одбива да се менува, Водолијата молчи и страда

ОВЕН

РАБОТА: Може да очекувате промени во деловното опкружување. Можно е некои работи навистина да не зависат од вас во моментов. Сепак, нема да се случи ништо за што треба премногу да се грижите.

ЉУБОВ: Не се чувствувате добро во врската во која сте во моментов и наскоро ќе сакате да бидете покрај друга личност. Најважно е да ги слушате своите чувства и да не страдате ништо.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација. Дружењето со пријателите ќе ви значи многу.

БИК

 

РАБОТА: Солиден ден е пред вас. Вие не треба да имате никакви проблеми во бизнисот. Можете да очекувате дека сè ќе оди точно како што сте планирале.

ЉУБОВ: Интересната авантура во која се впуштивте не е она што мислевте дека е. Полека се оддалечувате од таа личност. Сега барате посериозна врска и подлабоки емоции.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Во областа на здравството немате изразени проблеми, не грижете се.

 

БЛИЗНАЦИ

 

РАБОТА: Може да очекувате голем број обврски. Треба да бидете фокусирани што е можно повеќе за да завршите сè на време. Ова не е проблем за вас затоа што ја сакате вашата работа.

ЉУБОВ: Можеби дури и не знаете што сакате, но по некое време повторно да ги испитате вашите внатрешни потреби, можете да дојдете до вистинскиот заклучок за тоа прашање.

ЗДРАВЈЕ: Пад на имунитетот може да ви се случи. Зголемете го внесот на витамини и течности и одморете се.

 

РАК

 

РАБОТА: Можете да го организирате вашето време како што ви одговара, што е дефинитивно позитивна работа. Ги имате сите ресурси потребни за да успеете.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на вашиот партнер и очекувате за возврат да ви ја покаже својата loveубов и почит. Ве чека многу убав и романтичен период.

ЗДРАВЈЕ: Заштитете ја кожата од УВ зраци. Потребна ви е подобра грижа.

 

ЛАВ

 

РАБОТА: Стабилната деловна ситуација ве прави среќни. Не ве очекуваат големи промени или нестабилност. Сè е точно како што се надевавте дека ќе биде и сте благодарни за тоа.

ЉУБОВ: Конечно одлучивте што сакате од врската во која сте моментално и имате добри вести за вашиот партнер! Имате можност да донесете некои сериозни одлуки и промени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со циркулацијата, но не треба да имате поголеми компликации.

 

ДЕВИЦА

 

РАБОТА: Сите обврски што си ги поставивте можете да ги завршите до крајот на работното време. Вие сте многу добро организирани и задоволни сте од тоа. Пред вас е поволен ден.

ЉУБОВ: Ве чека ново љубовно познанство со личност која изгледа многу интересно и мистериозно. Ако веќе имате партнер, ќе уживате во неговото присуство.

ЗДРАВЈЕ: Размислувате за диета. Некои промени во вашата исхрана станаа неопходни.

 

ВАГА

 

РАБОТА: Можно е да ви треба малку време за да добиете малку подобар увид во ситуацијата во оваа област. Ако не сте сигурни за нешто, консултирајте се со соработниците.

ЉУБОВ: Треба да работите на комуникација со некој близок ако сакате да имате подобра врска. Не игнорирајте некои работи што се сепак важни.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за чувствителните очи. Проверете ја диоптријата, за секој случај.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Можно е да сакате да ја прекинете деловната соработка што не е профитабилна за вас подолго време. Таа промена ќе биде позитивна за вас бидејќи се отвораат нови врати.

ЉУБОВ: Важно е вашиот партнер да му покаже дека сè уште се грижите за неговите чувства и да го почитувате како личност. Не занемарувајте ги неговите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро и сакате да поминувате што е можно повеќе време во природа, на свеж воздух.

 

СТРЕЛЕЦ

 

РАБОТА: Може да очекувате доста големи трошоци во текот на денот, па затоа внимавајте на тоа. Доколку сте доволно внимателни, нема да имате големи проблеми на ова поле.

ЉУБОВ: Емотивно сте стабилни и знаете што да очекувате од партнерот. Вие сте задоволни. Ако по некоја случајност сте сингл, ви доаѓа нов познаник на јавно место.

ЗДРАВЈЕ: Би сакале да се опуштите, да се опуштите во вода или некаде во близина на водата. Те молам себе си.

 

ЈАРЕЦ

 

РАБОТА: Денес ќе бидете максимално посветени на работата затоа што ве чекаат многу важни проекти. Ќе им покажете на сите дека вашата работа е приоритет и дека можете да бидете многу успешни.

ЉУБОВ: Успеавте да ги решите недоразбирањата и напнатоста што се појавија помеѓу вас и вашиот партнер и се чувствувате добро поради тоа. Конечно, вашата врска го достигна она што го посакувавте.

ЗДРАВЈЕ: Можна е минлива главоболка. Покрај тоа, не ве очекуваат поголеми проблеми.

 

ВОДОЛИЈА

 

РАБОТА: Одморете се и не оптеретувајте се со работа затоа што денес не е денот за вас. Обидете се да се опуштите и посветете малку време на себе и на вашите желби.

ЉУБОВ: Искористете ја можноста да и пријдете на личност која ви се допаѓа. Можете лесно да влезете во нова љубовна врска. Ако веќе имате партнер, планирате патување заедно.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на магнезиум. Вашиот нервен систем е чувствителен од време на време.

 

РИБИ

 

РАБОТА: Нема да ви биде тешко да го реализирате она што сте го замислиле затоа што имате поддршка од деловното опкружување. Може да се надевате дека ќе постигнете голем успех во блиска иднина.

ЉУБОВ: Ве чека многу интересно познанство со пријателите. Можно е да бидете целосно опуштени пред таа личност. Кога немате внатрешни сопирачки, лесно победувате.

ЗДРАВЈЕ: Можна е помала вкочанетост во грбот. Вие би уживале во масажа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote