in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 МАРТ: Изберете внимателно што јадете и кога јадете!


Вага осамена, Риби манипулативни, Шкорпија среќна, Лав полн со себе

ОВЕН

Нестрпливи сте, сакате да постигнете деловна цел со кратенка, но ваквите обиди не даваат резултат. Вашите емоции се стабилни. Задоволни сте од врската и обидете се да поминете што повеќе време со вашата сакана. Склони сте на повреди.

БИК

Ако одите на сослушување, ќе бидете успешни и задоволни. Општо, деловната состојба е поволна. Односот со брачниот другар е задоволителен. Се обидувате да ја одржувате интимноста. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Можете да ја завршите работата. Постигнувате успех на деловен состанок за кој сериозно сте се подготвиле. Задоволни сте од емоционалната сфера. Врската се развиваше постепено и успешно. Склони сте на повреди на раката и ногата.

РАК

Барањето работа конечно дава резултати. Добивате нова деловна понуда што со задоволство ја прифаќате. Комуникацијата со брачниот другар не е хармонична. Неговото здравје е стабилно.

ЛАВ

Генерално сте задоволни од развојот на деловната ситуација. Постојат некои помали проблеми и помалку нервоза, но го надминувате. Одличен ден е за ново запознавање со интелигентна личност. Уживате во физичка активност.

ДЕВИЦА

Ве очекува нова деловна понуда. Не ви изгледа привлечно затоа размислувате да го отфрлите. Брачниот другар мисли на вас и подготвува изненадување за вас. Притисокот е нестабилен. Одложувате некои деловни обврски за одмор.

ВАГА

Претпоставениот ве поканува на состанок поврзан со нов деловен проект. Имате тотално различен поглед на истата работа. Пред вас е комуникација со личност што живее во странство. Далечината ви изгледа како проблем. Обрни внимание на изборот на храна.

ШКОРПИЈА

Вашето незадоволство од соработката со странците ескалира. Не ви се допаѓа што тие не почитуваат јасно формулиран договор. Вие сте задоволни од односот со сопругата и сметате дека е стабилен. Вие сте нервозни и склони кон паѓање од такт.

СТРЕЛЕЦ

Областа на надворешни работи е одлично претставена. Одите на кратко деловно патување во странство и постигнувате успех. Врската со партнерот е дисхармонична. Проблемот е што сте напнати и лесно излегувате од чекор. Партнерот не сака да се кара. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Ве чекаат недоразбирања со колегите. Комуникацијата е лоша, па не успевате да се согласите за договор. Имате впечаток дека брачниот другар се обидува да доминира во врската и успешно ги потиснувате нејзините намери. Склони сте на повреди.

ВОДОЛИЈА

Држете ги во тајност сите работи поврзани со работата: финансии, планови, состаноци … Пред вас е ново познанство кој нема да се развие во нешто повеќе бидејќи на почетокот ќе добиете впечаток дека другата страна не ве разбира. Постои можност за труење со храна.

РИБИ

Нема значајни настани на работа. Сè се одвива според протокол. Вие сте заљубени и сакате да поминете што повеќе време со вашата сакана. Инсистирате на честа комуникација и средба. Здравјето е одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote