in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 НОЕМВРИ: Среќата денеска е на растреперени нозе! Вагите се полни со здравје, Лавот го чека напорен работен ден, Девицата не може да се концентрира

ОВЕН

Ако не внимавате на работата, би можеле да станете склони кон мали грешки. Партнерот ви е верен и среќни сте кога сте заедно. Ве очекува поволен период. Можна е минлива главоболка.

БИК

Неопходно е да се работи на концентрација. Обидете се да ја сфатите вашата работа малку посериозно. Можеби ќе ви пречи мешањето што се случува во вашата емотивна врска. Имате впечаток дека партнерот не е искрен. Ќе уживате во вашиот одмор.

БЛИЗНАЦИ

Можеби не сте сигурни дали да ја смените работата сега. Дајте си време да размислите за уште некои понуди. Помеѓу вас и вашата сакана има мали проблеми, но шансата да најдете компромис постои. Ви треба повеќе сон.

РАК

На работа го давате својот максимум и многу ви е важно да ги постигнете најдобрите можни резултати за да бидете задоволни. Можеби ќе имате помали потешкотии во односот со партнерот. Инаетот зема замав. Променете ги лошите навики.

ЛАВ

Денеска нема да можете да го постигнете тоа што сте го зацртале на деловно поле. Не е добар ден за вас. Заинтересирани сте да започнете нова врска. Имате впечаток дека сте долго време сами и сакате да го промените тоа. Можни се проблеми со зглобовите.

ДЕВИЦА

Можно е да ве чека променлива фаза во која нема да бидете сигурни за работата. Загрижени сте и за финансиите. Ви се допаѓа личност која покажала дека е подготвена да се потруди да ве освои. Можни се проблеми со коските.

ВАГА

Важно е да се организирате што е можно подобро за да можете да бидете во чекор со бурното деловно темпо. Саканата личност и нејзината љубов ќе ви го разубават денот. Можете да очекувате поволен период за вашата врска. Грижете се за вашето здравје.

ШКОРПИЈА

Ви треба уште малку време за да донесете конкретни важни одлуки на деловното поле. Можно е да ви недостига личност која многу ја сакавте во минатото. Може да очекувате поволен ден. Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува фаза во која ќе имате доцнења во исполнувањето на деловните обврски. Ова ви создава компликации. Ви се чини дека не можете да најдете компромис со саканата личност. Обидете се да не се присилувате денес.

ЈАРЕЦ

Ве очекува поволен ден за да ги реализирате плановите што ги имате пред себе. Посветете се на вашите обврски. Не се откажувате од личноста за која се грижите и подготвени сте на некој начин да се жртвувате за љубовта. Зајакнување на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате помалку компликации во комуникацијата со претпоставените, како и помал стрес на работа. Партнерот покажува дека не ви верува доволно, но со текот на времето ќе успеете да ги решите проблемите. Можно е да сте под стрес.

РИБИ

Доколку сте без работа, можете да очекувате дека ќе имате можност тоа да го промените во наредниот период. Време е да се фокусирате на врската со саканата личност. Грижете се за вашите бубрези.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote