in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 СЕПТЕМВРИ: Ден создаден за нови почетоци! Јарец осамен, Бик во опасност, Водолија среќна и задоволна, Вага збунета

 

ОВЕН

Не жалете се за нови деловни одлуки и покажете дека сте подготвени да чекате работите сами да се решат. Ако сте во брак, може да има некои тајни помеѓу вас и вашата сакана. Проблеми со варењето.

 

БИК

Не сте сигурни каков треба да биде вашиот следен потег на ова поле. Потребно ви е време за да одлучите што понатаму. Meetе запознаете интересна личност која многу лесно ќе предизвика нов интерес за вас. Чувствителни дишни патишта.

 

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува многу тежок ден. Обидете се да бидете доволно втемелени и избегнувајте непотребна драма. Исклучително сте загрижени за вашата деловна ситуација, па ја занемарувате љубовта. Посетете лекар за преглед.

РАК

Лесно може да се случат непредвидени компликации и пресврти во областа на работата. Ви треба долго време за да го надминете несреќното љубовно искуство од минатото. Проблемите настануваат поради замор. Спиј повеќе.

 

ЛАВ

Не брзајте кога ја работите својата работа, обидете се да бидете доволно фокусирани и избегнувајте грешки. Иако мислевте дека сакате да раскинете, во вас се појавуваат нови емоции кон партнерот. Ментално сте напнати.

 

ДЕВИЦА

Ја загубивте надежта дека ситуацијата на вашата моментална работа ќе се подобри и подготвени сте да барате нова работа. Иако знаете да бидете многу флексибилни, денес многу работи ви пречат и склони сте на кавги. Проблеми со грчеви.

 

ВАГА

Можно е да имате мали конфликти со оние што се на позиција над вас. Растојанието помеѓу вас и вашата сакана личност трае веќе некое време. Можно е во врската да се појави трето лице. Грижете се за грбот.

 

ШКОРПИЈА

Ако планирате патување, можете да се надевате на добри околности. Добар ден е за секоја продажба. Ви се допаѓа една необична личност со која имате полу-пријателска врска. Флертувате ноншалантно. Обрнете внимание на циркулацијата.

 

СТРЕЛЕЦ

Загрижени сте за трошоците што доаѓаат во наредниот период. Можеби ќе ви треба мал заем. Ја губите довербата во партнерот бидејќи имате чувство дека е многу неискрен за многу прашања. Можно е воспаление или инфекција.

 

ЈАРЕЦ

Имате впечаток дека не секој е посветен на работата колку и вие. Мислите дека затоа на некои работи им треба долго време. Не ја потрошивте среќата во бракот и можно е да се чувствувате некако празно. Грижете се за вашите бубрези.

 

ВОДОЛИЈА

Денес може да ви донесе некои отежнувачки околности кога станува збор за полето на работа. Можете да очекувате интересна loveубовна приказна. Ако бевте во паралелна врска, сега се одлучувате за една личност. Зголемен притисок.

 

РИБИ

Пред вас е генерално добар ден, можете да очекувате дека ќе бидете целосно задоволни. Ве очекува можност да влезете во сериозна љубовна врска која би можела да трае долгорочно во иднина. Чувство на стапала и зглобови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote