in

УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 АПРИЛ: Бикот незадоволен од врската, Шкорпиите очекуваат прилив на пари

ОВЕН

РАБОТА: Не успевате да постигнете хармонична комуникација со колегите, затоа што сте тврдоглави и се држите исклучиво на сопствените идеи.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен. Партнерот е фокусиран на подобрување на финансиите што го загрижуваат многу, а вие сте посветени на семејството.

ЗДРАВЈЕ: Репродуктивниот систем е чувствителен.

 

БИК

РАБОТА: Ве чека сериозен застој на работа и поголема загриженост за тоа. Доцнењето на работниот процес значи и одложување на приливот на пари.

ЉУБОВ: Вие сте целосно незадоволни од врската. Имате впечаток дека кризата не може да се надмине. Размислувате да раскинете.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека раскинување на деловната соработка. Ќе бидете прилично вознемирени од новонастанатата ситуација.

ЉУБОВ: Врската е во тотален колапс. Вие сте толку незадоволни што немате желба ниту да се борите за неговиот опстанок.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте во ситуација, најдобро е да ја одложите операцијата.

 

РАК

РАБОТА: Вие сте многу вреден, знаете што сакате. Нема пречки на патот до целта. Ве чека задоволителна финансиска добивка.

ЉУБОВ: Комуникацијата со партнерот е прекината. Вие сте лути и немате намера да ја повикате другата страна и да го измазнете проблемот.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

 

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекуваат ненадејни и поголеми деловни проблеми кои ве попречуваат од колосек. Јасно ви е дека е потребно време за да се решат проблемите.

ЉУБОВ: Брачниот другар е незадоволен од врската и студот кон вас. Не е привремена, туку подлабока брачна криза.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот се намалува.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак и што и да се обидете да направите нема да даде резултати. Ја губите самодовербата и имате впечаток дека не сте во тек со проблемот.

ЉУБОВ: Лошо сте расположени поради проблеми на работа. Од таа причина, воопшто не ве интересира емоционалната сфера.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

 

ВАГА

РАБОТА: Не сте целосно објективни. Правите деловни планови кои немаат реална основа, така што нема да можат да се реализираат.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската и прекинете ја. Свесни сте дека не постои теоретска можност за обновување на врската.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од целосно заразни болести.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ве чека поголем прилив на пари. Нема некои значајни настани на работа, освен што брзате, на што сте навикнале.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, емоционалната сфера се сведува на фантазирање или тајни настани засновани врз сексуалноста.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак. Вие сте толку незадоволни од вашата работа што размислувате да го прекинете работниот однос.

ЉУБОВ: Брачниот другар е во огромни деловни проблеми, па затоа не е заинтересиран за емоционалната сфера.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со мочниот меур.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие губите судска постапка и прилично сте разочарани и лошо расположени поради тоа. Бизнисот е во сериозна криза и е во стагнација.

ЉУБОВ: Ве чека поголема криза во бракот. Другата половина и особено вие сте незадоволни од врската и мислите дека и ’дошол крајот.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се преосетливи.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Работата е толку слабо претставена што укажува на можност за прекинување на деловната соработка. Вие сте многу загрижени за тоа.

ЉУБОВ: Бракот е во криза затоа што не сте задоволни од тоа. Вашите емоции згаснаа и чувствувате дека веќе немате заеднички теми со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

 

РИБИ

РАБОТА: Вие сте многу вреден и оптимист. Соработката со странски соработници завршува така што сте фокусирани на други проекти.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од емоционалната сфера. Ако сте во врска, комуникацијата со вашиот партнер е прекината.

ЗДРАВЈЕ: Цврсто.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote