in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ДЕКЕМВРИ: Деновиве посветете се! Најважно е да се запознаете себеси! Водолиите се одмараат, Биковите се исплашени за иднината, Лавот задоволен, Вагите се уморни од животот

ОВЕН

Поволен ден за сите оние кои планирале да започнат приватен бизнис. Комуникацијата со партнерот е многу отворена и директна. Некои проблеми може лесно да се решат. Аритмија. Задолжителен е преглед кај кардиолог за понатамошна анализа.

 

БИК

Се одложува долгоочекуваната соработка. Време е да ги промените вашите приоритети. Повлечете се кон себе. Тешко ви е да ги покажете емоциите на вистински начин. Тежок ден полн со нервоза, напнатост. Вашите реакции се многу импулсивни.

 

БЛИЗНАЦИ

Благодарение на добрата организација што ја имате, ќе успеете да надминете некои деловни пречки и доцнења. Партнерот очекува од вас да преземете иницијатива и да покажете во која насока ќе одите понатаму. Проблеми со грлото. Потребен е преглед.

 

РАК

Не си поставувајте премногу високи цели за кои сте свесни дека не можете да ги исполните. Иако сте дале се од себе за да му угодите на партнерот, тој од вас бара повеќе слобода и простор. Проблеми со видот.

 

ЛАВ

Нагласена е потребата од одредена доминација и докажување, сакате повторно да бидете први во се. Се стремите кон драстични промени во животот и размислувате да продолжите понатаму. Ви требаат исечоци. Потребна е детоксикација.

 

ДЕВИЦА

Новиот бизнис што го имавте на ум отиде во сосема погрешна, поинаква насока. Тоа ве депримира. Имате добар однос со саканата личност, комуникацијата е искрена. Обидете се да најдете повеќе време за одмор. Страдате од несоница.

 

ВАГА

Доколку сакате да успеете во бизнисот, неопходно е да го одвоите приватниот и професионалниот живот. Го оптоваривте партнерот со некои ваши деловни проблеми и тој полека почнува да се дистанцира. Посетете општ лекар.

 

ШКОРПИЈА

Не можете да прифатите неуспех и пораз. Едноставно не е во твојата природа лесно да го трпиш тоа. Затоа можете да бидете многу напнати. Посветени сте на семејството, исполнети сте со времето што го поминувате со нив. Пазете се од настинки.

 

СТРЕЛЕЦ

Денеска на работа бидете многу внимателни. Не дозволувајте ништо или некој да ви ја наруши концентрацијата. Партнерот мисли дека вашите барања се комплицирани, дека во исто време барате од него многу внимание, Проблеми со чувствителна кожа.

 

ЈАРЕЦ

Не е лесно да се подобри односот со колегите. Се обидувате, но како нешто да недостасува секогаш. Има личност која се обидува да пријде и која се обидува, но вие не сакате да и дадете ниту еден позитивен сигнал. Ќе уживате во рекреација.

 

ВОДОЛИЈА

Прилично сте пасивни, незаинтересирани за каква било нова работа, иако финансиската состојба е катастрофална. На вашиот партнер му треба внимание, но вие делувате малку незаинтересирано. Видливо е незадоволството. Нервната напнатост.

 

РИБИ

Ќе добиете важна поддршка од личност од деловното опкружување. Ќе ти даде ветер во грб. Заедно со партнерот можете да организирате домашна забава која ќе ви го подобри расположението. Го преувеличувате проблемот што го имате и станувате параноични.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote