in

Дневен хороскоп за 21 декември: Денес влегуваме во нова ера, аспект што ќе влијае на сите знакови

ОВЕН

РАБОТА: Општ нацрт на деловен план го претворате во конкретен план, обрнувајќи внимание на сите детали.

ЉУБОВ: Често помислувате на личност за која не сте сигурни дали е ваша пријателка или може да биде иден емотивен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно.

БИК

РАБОТА: Вие ја работите својата работа со многу ентузијазам. Имате тајна комуникација поврзана со проект што е во фаза на завршување.

ЉУБОВ: Не сте сигурни до кој степен вашиот партнер е искрен со вас. Имате впечаток дека тој чува тајна преписка.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Не се согласувате со најдобрите со помлад колега. Додека тој е за промена и ризик, вие претпочитате да се држите до докажаните деловни патеки.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија на работа. За почеток се обидувате да остварите пријателски контакт со неа.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со елементарниот систем.

РАК

РАБОТА: Комуникацијата со претпоставен е заглавена. Додека имате позитивен став кон ризикот, другата страна се плаши од неуспех.

ЉУБОВ: Емоциите ви се интензивни и силни. Врската ја доживувате како фатална. Емотивниот партнер има многу порелаксиран став кон врската.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со притисок.

ЛАВ

РАБОТА: Неповолен ден за судски постапки. Добивате информации што ве загрижуваат. Проблемите се поголеми отколку што очекувавте.

ЉУБОВ: Ве чека сериозен разговор со сопругата за финансиите. Другата страна е прилично загрижена.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Има состанок што бил одложен порано. Вие се согласувате за некои работи, а не можете да најдете компромис за некои работи.

ЉУБОВ: Случајно се среќавате со поранешниот партнер. Иако сте задоволни што се сретнавте, делувате прилично ладно и далечно.

ЗДРАВЈЕ: Болки во коските.

ВАГА

РАБОТА: Вие ја коментирате ситуацијата на работа со вашиот претпоставен. Сите сте задоволни од тоа како се одвива. Ве чека финансиска добивка.

ЉУБОВ: Имате желба да разговарате со вашиот поранешен партнер и да разјасните некои работи, но сепак одлучувате да не контактирате со него.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Добивате нови деловни задачи. Задоволни сте затоа што од тековните обврски и проблеми се уморивте.

ЉУБОВ: Емоциите кон партнерот се силни и упорни. Фантазирате за заеднички потомци.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте во вашиот елемент: весел, насмеан, полн со самодоверба, вреден и сто проценти убеден во вашите квалитети и успех.

ЉУБОВ: Некои работи од минатото ве кочат. Време е да ги оставите зад себе лошите искуства и смело да продолжите понатаму.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте доста енергични и оптимисти. Добивате конкретна материјална поддршка за реализација на вашите планови.

ЉУБОВ: Лицето кое ви се допаѓа живее во странство. Имате впечаток дека далечината не претставува никаков проблем за вас двајца.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловните планови на кои работите се тотално нереални и непрактични. Супервизорот е скептичен и ви дава одредени упатства.

ЉУБОВ: Ве чека сериозен разговор со вашиот партнер во врска со финансиите, бидејќи е евидентно дека финансиите не се доволни за нормален живот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте доста енергични, упорни и амбициозни. Воопшто не ве допираат озборувања кои се обидуваат да ве дискредитираат.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени и полни со разбирање за вашиот партнер. Се надевате дека неговите деловни проблеми ќе поминат наскоро.

ЗДРАВЈЕ: Од одредена храна може тешко да ви падне .

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote