in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ФЕВРУАРИ: Биковите се заљубени до уши, Вагите ги прати среќа во животот, а ги очекува ГОЛЕМА ДОБИВКА

Овен

Работа: Во вториот ден од работната недела, Овните имаат значително поповолни околности за подобро да ги координираат своите напори со тешките околности на професионално поле.

Љубов: Најдобро би било овој ден да помине што побрзо, барем што се однесува до љубовните настани. Обидете се да избегнувате да донесувате важни одлуки без добро да погледнете сè.

Здравје: Можна несоница.

Бик

Бизнис: Биковите ги очекува релативно мирен и добар работен ден. Бидете мудри и трпеливи ако ви понудат нови грандиозни планови.

Љубов: Овој вторник би можеле пријатно да ја изненадите саканата личност со некој мал знак на внимание.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Една од најважните работи што ве очекува овој работен ден е фокусот и трудот за да не се расејувате во типичната брзина на повеќе деловни страни.

Љубов: Најтипичните претставници на овој астролошки знак денес ќе имаат многу поволни околности за воспоставување нови љубовни контакти.

Здравје: Внимавајте на нервозата и деконцентрацијата.

Рак

Работа: Повеќето Ракови денес би можеле да направат повеќе позитивни работи за својот деловен статус, но и да им помогнат на оние кои се надвор од ритам.

Љубов: На вашиот љубовен хоризонт барем регистрирајте изглед на сосема нова интересна личност.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Многу добар работен ден за типичните претставници на Лавовите да преземат поголеми и подиректни чекори кон целите кои ги поставиле на професионално ниво.

Љубов: Денес можете да дадете многу, но од саканата личност очекувате уште повеќе. Таа рамнотежа може да биде нарушена пред се од вашите нереални, мегаломански очекувања.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Девица

Работа: Овој работен ден најверојатно нема значително да се разликува од претходниот. Размислете за можната дополнителна проверка на новите идеи, планови кои веќе некое време ви се крчкаат во главата. Бидете реални во гледањето на сите детали.

Љубов: Некоја мала љубовна тајна од животот на типичните претставници на Девицата може малку да ги искомплицира вашите сегашни партнерски односи денес.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Сите професионални амбиции на луѓето родени во знакот Вага денес треба да се преиспитаат од повеќе агли и барем малку да се поправат во однос на нивните првични ставови.

Љубов: Вашиот фокус денес е најмалку насочен кон настани од љубовната сфера.

Здравје: Можни се помали проблеми со респираторниот систем.

Шкорпија

Работа: Денес не е реално да очекувате нешто важно ново на деловното поле на луѓето родени во астролошкиот знак Скорпија. Мал одмор може да ви се најде и вам.

Љубов: Веројатно ништо големо, но сепак доволно интересен настан денес би можел да ви го преокупира вниманието во сферата на љубовните врски.

Здравје: Можни се алергиски реакции.

Стрелец

Бизнис: Без разлика на огромниот труд и вложената енергија, денешните деловни резултати на најтипичните претставници на знакот Стрелец ќе бидат помали и послаби од личните очекувања, пред се поради намалениот фокус.

Љубов: Во однос на денешните случувања во љубовната сфера, резултатите би можеле да бидат многу задоволувачки, секако доколку преземете иницијатива и дадете конкретен придонес.

Здравје: Напнатост, стрес.

Јарец

Работа: Не бидете престроги кон себе и со другите од деловното опкружување, не е се толку лошо како што изгледа. Можно е пократко службено патување.

Љубов: Денес ќе ви треба многу труд и трпение за некако да ги контролирате љубовните бранови кои би можеле да ги поттикне незадоволна сакана личност.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Овој работен ден носи типични околности на претставниците на Водолија кои нема доволно да ги нарушат претходно поставените планови.

Љубов: Потенцијалните настани во љубовната сфера денес најмногу треба да ви одат во прилог. Влезете во него и уживајте.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Претстои солиден работен ден за родените во астролошкиот знак Риби. Чувството на лично задоволство ќе биде забележливо.

Љубов: Нема причина за нервоза и избрзани потези, со трпение може да постигнете многу и повторно да бидете задоволни.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote