in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ЈАНУАРИ: Вагите треба да имаат повеќе разбирање, врската на раковите е разнишена

ОВЕН

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, одлучувате официјално да престанете да работите поради исклучително лоша деловна состојба.

ЉУБОВ: Односите со сопружникот се стабилни, иако сте фокусирани на вашите проблеми, а не на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот варира.

БИК

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Не сум сигурен дали треба да го прифатите како што ви одговара моменталното работно место.

ЉУБОВ: Брачната врска е стабилна. Партнерот има сериозни проблеми на кои е повеќе фокусиран додека вие му пружате безрезервна поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Ве чека кратко деловно патување, на кое ќе бидете многу успешни.

ЉУБОВ: Брачниот другар е сè уште во мрачна фаза за која немате нерви, затоа се фокусирате на дружење со пријателите.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Тотално сте деморализирани од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека не можете ништо да направите за да го промените.

ЉУБОВ: На врската со брачниот другар му дојде крајот. Другата страна предлага да се разделите.

ЗДРАВЈЕ: Психолошки сте во опаѓање.

ЛАВ

РАБОТА: Работата стои мирна. Имате впечаток дека никогаш не сте биле во ваква деловна криза. Ја изгубивте самодовербата.

ЉУБОВ: Минувате низ кризен период на брак. Ниту вие, ниту другата страна не сакате да попуштите и да ги подобрите односите.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте упорни во решавањето на проблемот, но нема конкретни резултати. Немате идеја што друго да направите за да започнете бизнис.

ЉУБОВ: Раскинувате. Веќе подолго време сте незадоволни од истото и сега решивте да ја прекинете таа фарса.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Вие сте прилично креативни, смислувајќи нови деловни планови што ќе придонесат за подобри финансии.

ЉУБОВ: Врската со брачниот другар е иста. Вашиот партнер минува низ кризен период поврзан со неговата кариера и не можете да направите ништо конкретно за да му помогнете.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и немате ниту желба да вложите напор во бизнисот затоа што не очекувате никакви резултати.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Неговата поддршка ви значи многу во тешките моменти за вас.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Имате неколку нови идеи на кои работите. Вие сте незадоволни само од финансиите.

LOУБОВ: Емотивната врска се развива нормално. Партнерот е емоционално стабилен и на врската гледа ветувачки.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Финансиската состојба е катастрофална. Вие сте многу загрижени за недостаток на пари. Фокусирани сте првенствено на подобрување на финансиите.

ЉУБОВ: Имате симпатија, но поради проблеми на други полиња, не покажувате отворен интерес за врската.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и тоа многу ве загрижува. На работа ве очекуваат проблеми кои не успевате да ги решите.

ЉУБОВ: Тоа е неповолен период за љубов. Врската со сопругата е полна со предизвици кои никогаш не можете да ги надминете.

ЗДРАВЈЕ: Нервите ви се чувствителни.

РИБИ

РАБОТА: Имате впечаток дека никогаш не сте поминале низ полош период на работа. Вие сте исплашени од можноста да добиете отказ.

ЉУБОВ: Врската минува низ тежок период и ја завршувате. Тешко ви е, иако сте свесни дека крајот беше неизбежен.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за срцето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote